Unikátny hudobný event v metropole východu a súboj žánrov, aký tu ešte doteraz nebol, kde sa doslova oproti sebe postavili Rytmus s Opoštaris Band vs kapela Iné Kafe.

FILIP NAGY, Red Bull Media House

3 parostroje, 32 reproduktorov, 65 mikrofónov, 280 svetiel a kilometre káblov. A to nebolo všetko, čo ti pomohlo naladiť sa na ten správny rytmus a vychutnať si túto jedinečnú šálku kávyA temeraf, že sa aj ukázali! Keď prišiel rad na veľkolepý večer a moderátor v gala – Osťo – spolu s DJ-om Vecom privítali interpretov na ich pódiách, Spoločenský pavilón v Košiciach sa prebudil k životu ako ešte nikdy.

,,Najskôr som sa naučil melódie od Iné Kafe. Bolo to pocitové, nebola tam nejaká ťažká príprava. Všetko bolo na prvýkrát a bola pri tom veľká sranda, lebo v živote som reggae nespieval, ani country, ani metal.“ prezradil Rytmus 

Po prvom warm-upovom kole plnom overených klasík z oboch pódií prišla na rad prvá ostrá skúška:

1.kolo: COVER – DJ Vec hodil do pléna evergreenovú bombu ‘Stayin‘ Alive‘ od Bee Gees, a presne na to všetci v hľadisku čakali. Hudobný clash sa začal a pod oboma pódiami nastala ohromná odozva. Diváci si prvýkrát vyskúšali merače decibelov a prvý bod putoval na konto chalanov z Iné Kafe.

2.kolo: TAKEOVER – Rytmus vybalil svoj najpopulárnejší song ‘Deti stratenej generácie‘, ktorý v polovici prebral Vratko a spol., a urobili z neho rockovú nálož. Okrem toho Paťo vytiahol ešte ‘Zlatokopky‘ a Iné Kafe mu kontrovalo ‘Ružovou záhradou‘ a ‘Spomienkami na budúcnosť‘. Prvé dva body získal Opoštaris Band so svojím lídrom.

,,Veľa našich fanúšikov nerieši hip hop ani rap, práve to je na tom zaujímavé, že sme sa postavili nie spolu, ale že to je vlastne proti… Teraz to všetci tí, ktorí nemajú radi Rytmusa alebo nemajú radi Iné Kafe môžu ukázať.“ nechal sa počuť Vratko z Iné Kafe

3.kolo: CLASH -3 vlastné songy v 3 rôznych žánroch. Reggae, country a metal. Najväčšia výzva celého večera! Rytmus zaspieval ‘Stokujeme vonku‘, ‘Ďakujem/Daj mi ešte jednu šancu‘ a ‘Pozor‘, Iné Kafe dali ‘Kto na to príde‘, ‘Biely hotel‘ a ‘Kašovité jedlá‘. Veľmi tesné, ale opäť boli Rytmusovi fanúšikovia hlučnejší.

4.kolo: DIVOKÁ KARTA – V poslednom kole šlo o to pozvať si na pódium zaujímavého hosťa a predviesť s ním originálne číslo, ktoré vo veľkom štýle zakončí celý večer. Rytmus si na pódium pozval iba 7-ročného basgitaristu Árona Hodeka, a ten bol svojím umením odmenený hlasnejším potleskom ako šouman Fučo v skladbe ‘Ďakujeme vám‘.

Konečné skóre 6:1

LUKAS WAGNETER, Red Bull Media House

Sláva víťazom, ale česť porazeným,” povedal po koncerte Vratko, ktorý fanúšikov Iné Kafe rozhodne nesklamal. A oni kapelu odmenili skvelým burácaním počas celého večera, nie len pri hlasovaní.

A ako to hodnotia samotní účastníci tohto jedinečného hudobného súboja?

,,Bolo to iné v tom, že sme museli zahrať rôzne žánre. To som ešte nikdy nezažil, no hlave som raper a väčšina z toho boli veci, kde sa spievalo, takže to bola najväčšia výzva.Rytmus

,,Najviac sa mi páčilo spievať Bee Gees: Stayin‘ Alive a naše ‘Kto na to príde‘ v reggae. Môj subjektívny pohľad bol, že naši fanúšikovia kričali viac, takže po tejto stránke super.Vratko z Iné Kafe

Ako sme to hodnotili my? My ako PartyPortal.sk sme boli z akciou nadmierne spokojní. Atmosféra na jedničku a kriku bolo až až. Myslím si, že každého ohúrili Rytmusove vystúpenia, pretože vidieť Rytmusa ako spieva, nie repuje, bol UNIKÁTNY zážitok. Samozrejme, aj Vratko z Iné Kafé sa zo všetkými žánrami vysporiadal dobre, no víťaz je len jeden. Celú atmosféru podčiarkla svetelná šou. Veď Red bull si dal záležať. Nakoniec sa o afterpárty postraral DJ Vec, ktorý roztancoval zatúlancov a všetkých, pre ktorých bola noc ešte mladá.

Zdroj: tím redakcie RedBull.sk, doplnené o vyjadrenie PartyPortal.sk