Chvíľku pred vydaním druhého albumu Pursuits in 2ife:Vortex Fragoris kapela zverejňuje posledný singel.

Distant Faces in the Dark je úderná skladba kombinujúca alternatívny a orchestrálny rock. Zdobí ju chytľavý refrén a prepracovaná stredná pasáž, ktorá skladbu posúva do progresívnych vôd.

„Podobne ako predchádzajúci singel Golden Times, aj táto skladba je o minulosti. Kým Golden Times sa pozerá na tie pekné chvíle, Distant Faces je o tých negatívnych,“ vysvetlil líder kapely Roman Jakobej. „Každý asi zažil situácie alebo konflikty, z ktorých nevyšiel práve najlepšie. Po nejakom čase človeku napadnú všetky tie správne veci, čo mohol povedať alebo spraviť. Problém ale je, že už je pozde a už na tom nezáleží.“

Klip túto tematiku posilňuje klipom využívajúcim premisu „time loop“ (časová slučka). Vidíme Romana, ktorý príde neskoro domov, manželka je nahnevaná a po hádke ho necháva samého. Krátko na to nájde ovládač, ktorým sa vie vrátiť v čase a tak skúša túto scénu mnohokrát zopakovať s obmenami, aby zmenil výsledok. Ten je ale stále taký istý. Na konci ovládač zahodí a na ďalší deň ho vidíme, ako sa snaží veci napraviť. „Chceli sme poukázať na to, že chcieť ísť do minulosti vylepšiť veci môže byť lákavé, nakoniec by ale aj tak dopadli rovnako. Treba hľadieť do budúcnosti,“ doplnila Nikola Čabáková, ktorá napísala scenár.


Klip točil a strihal Dominik Kopec, ktorý kapele spravil aj klipy na Lonely Crossings, Fanhaters a Golden Times, v klipe si okrem Romana zahrala aj jeho manželka Juliána, a postavy v tme stvárnili Šimon Majerník, Jakub Mihaľov a Henrieta Filipová.

Vznik skladby ako aj albumu podporil Fond Na Podporu Umenia.

Zdroj: Roman Jakobej, IAKO BEI