Igor Kmeťo mladší stretol mimozemšťanku! Teda tak sa mu aspoň javila žena, pre ktorú zložil skladbu „Alien“. Aj keď Igor naozaj verí na mimozemskú energiu, ktorá ovplyvňuje naše životy, pieseň je o láske. Podľa neho je totiž celý vesmír práve o tomto ušľachtilom cite. Text k piesni mu napísala Celeste Buckingham, ktorá s ním cvičila aj dokonalú anglickú výslovnosť. Hudbu si zložil sám Igor a singel produkoval talentovaný mladý producent z Česka DTonate. Krásna novinka už má aj svoj videoklip. Igor ho so skvelými tanečníkmi nakrúcal v mekke funky hudby, v Los Angeles. Jeho cieľom bolo podeliť sa s fanúšikmi na Slovenku o úžasnú atmosféru, ktorá v tomto meste vládne. Podarilo sa mu to dokonale. Napokon posúďte sami. Skladba „Alien“ je naozaj šupa!

Funky spevák Igor Kmeťo mladší má krásnu novinku „Alien“. Spojil v nej svoju vieru v mimozemskú energiu a skutočnú lásku.

„Konkrétne s mimozemskými civilizáciami a bytosťami síce nemáme žiadnu skúsenosť, ale verím v ich existenciu. Dokonca si myslím, že umelci a vedci majú vyvinuté špeciálne vnímanie, v rámci ktorého dostávajú informácie „zhora“. Moja novinka je však – tak ako celý svet – predovšetkým o láske. Je to totiž poslanie nás všetkých, nič iné nie je. Spievam o žene, ktorá je akoby z inej planéty. Dnes sú totiž niektoré ženy umelé a karieristické a ak sa nájde taká, ktorá je sama sebou, je to skoro zázrak. Je akoby z inej planéty,“ vysvetľuje Igor Kmeťo.

Pesnička vznikala trošku netradične. Igor najskôr zložil hudbu a skúsil na ňu napísať slovenský text. Ukázalo sa, že toto nie je tá správna cesta. Spojil sa preto s Celeste Buckingham, ktorá mu napísala anglický text. Postprodukciu singla nechal na mladého českého hudobníka DTonatea.

„S Celeste sme sa zoznámili ešte v časoch, keď súťažila v Superstar. Vnímal som ju, neskôr sme sa viackrát stretli, no dosiaľ sme nespolupracovali. Keď som zistil, že píše aj texty v angličtine, povedal som si, že to skúsime a bol som rád, že to prijala. Celeste je super baba, dobre sa s ňou komunikuje a je aj muzikálna, čo je pre textára veľmi dobré. Lebo textári, ktorí nevedia spievať, občas strelia riadne vedľa. Celeste je absolútna profíčka. Okrem toho singel so mnou aj skúšala a naučila ma správnu anglickú výslovnosť. Spolupracovať s ňou bola doslova radosť,“ dodáva Igor Kmeťo.

Igor stihol k novinke nakrútiť aj videoklip. Vznikol v mekke funky hudby, v Los Angeles, a účinkujú v ňom mladí tanečníci Spunkey SK, Wahe CZ a Igorova dcéra Rebeca Kmeťová, prezývaná Rebis. Všetci traja prezentujú tanečný štýl locking.

„V Los Angele som bol už tretíkrát. Prvý raz som toto úžasné mesto navštívil, keď som mal 16 rokov a už vtedy vo mne zanechalo mimoriadne pozitívne spomienky. Vedel som, že sa tam chcem určite ešte vrátiť. Los Angeles je totiž funky mesto, tam tá hudba úplne inak funguje, funky hrá doslova všade a to je skvelé. Chcel som sa aj s ľuďmi na Slovensku podeliť o túto krásnu atmosféru a sprostredkovať im naše pocity,“ uzatvára Igor Kmeťo.

Igor Kmeťo mladší sa narodil 8. marca 1979 v Bratislave. Jeho hudobný talent sa prejavil už v 6-tich rokoch, keď začal hrať na bicie nástroje. Svoje nadanie rozvíjal na štátnom konzervatóriu v Bratislave, kde sa venoval hre na saxofón a klavír. Ako 16-ročnému mu otec splnil sen a umožnil mu cestu do USA, kde sa venoval modernej hudbe. Profesionálnu hudobnú kariéru odštartoval v roku 2003 prvým singlom Bubamara. Album Bubamara má v dnešnej dobe na konte 60 000 predaných nosičov, získal zaň multiplatinovú platňu. O rok neskôr Igor pozval na svoj album slovenskú rapovú jednotku Rytmusa. Spoločne nahrali hit Amen Savore, ktorý rotoval v slovenských i českých rádiách. Igor Kmeťo je  funky spevák, ktorý je známy najmä spoluprácou so svojím otcom v skupine Kmeťoband. V roku 2015 vydal svoj druhý sólový album „Ja som funky“, na ktorom boli hity „Ona má štýl“, „Fantázia“, Tak poď sem“, či „Žena a Muž“. Zaspievali si na ňom aj také známe mená ako Dara Rolins, Monika Bagarová, Anita Soul, či Rytmus.  Momentálne sa Igor venuje aj hudobnej produkcii vo vlastnom nahrávacom štúdiu Gitanorecords, kde vyprodukoval a nahral hudbu viacerým známym slovenským hudobníkom (Rytmus, Tina, Rick Bailey, Robo Opatovský, Lúza, Suvereno, Anita Soul, Monika Bagárová, Elpe, Gipsy Čáve a ďalší).

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House
Foto: archív Igora Kmeťa