Posledný deň najväčšieho hudobného podujatia na Slovensku a koncertu roka pozná už aj slovenské kapely, ktoré na ňom vystúpia. Slovenská úderka v zložení kapiel Inekafe, Horkýže Slíže a No Name odpáli svoje najväčšie hity na LOVESTREAM festivale v nedeľu 12. júna.

Ohlásenie jednej z najväčších rockových kapiel všetkých čias – Red Hot Chili Peppers na festivale v Bratislave sprevádza skutočná eufória. LOVESTREAM festival bude nielen najväčším hudobným podujatím na Slovensku v roku 2022, ale zároveň bude aj najväčším štartérom hudobných koncertov v pokoronovom období. Organizátori festivalu pripravujú všetko preto, aby celý program stál za to. Na Národnom futbalovom štadióne (Tehelné pole) v Bratislave vystúpia v nedeľu 12. júna 2022 ikony slovenskej punkrockovej scény InekafeHorkýže Slíže, rovnako tak aj populárna pop-rocková skupina No Name.

„Od Red Hot Chili Peppers nás najviac ovplyvnil album Californication, rok 1999 a my sme akurát nahrávali svoj druhý album Čumil. Skvelé obdobie. RHCP sú symbolom toho, že v jednoduchosti je krása. Minimum nástrojov a maximum nápadov,“ povedal Vratko Rohoň z Inekafe. Slovenská kapela počas svojej 27-ročnej histórie vydala 14 hudobných nosičov. Už dve generácie si spievajú ich chytľavé skladby ako Ružová záhrada, Ďakujeme Vám, Úspešne zapojení či aktuálnu novinku Málo z decembra minulého roka.

Americká kapela si môže pripísať zásluhy aj v prípade kapely No Name. „V čase, keď sme začínali, a nemali sme dostatok hitov na to, aby sme odohrali celú hodinu, sme vymýšľali všetko možné, len aby sme udržali pozornosť divákov, ktorí logicky od začiatku chceli Žily a Ty a Tvoja sestra… Náš Zoli mal rapovú vsuvku, kde v rámci práce s publikom kričal „give it away now”. Možno bude šanca im za to poďakovať :-),“ povedal spevák Igor Timko.


Punk, aký ešte RHCP nikdy nezažili, prinesie na pódium LOVESTREAM festivalu skupina Horkýže Slíže. „Keď som sa dozvedel, že budú hrať u nás  Red Hot Chilli Peppers, išiel som si na nich kúpiť lístky. Pre istotu som sa pozrel do nášho kapelného kalendára, či tam nemáme nejaký koncert a bolo tam napísané ‚BA s otáznikom‘. Tak som volal nášmu booking manažérovi, že na koľko percent je to potvrdené, pretože vtedy chcem ísť na RHCP a on mi povedal, že to hráme s nimi. Takže dvojnásobná radosť. Samozrejme, mám k ním kladný vzťah,“ prezradil líder skupiny Kuko. Kapela, ktorá sa bezpochyby radí k legendám československej hudobnej scény, už tri dekády oslovuje svoje publikum skladbami, ktoré častokrát veľmi trefne popisujú situácie všedného života tak, ako ich vidia oni. „Veľmi sa tešíme na Lovestream, kde si zahráme spolu s RHCP. Na tejto legende sme vyrastali a je to neskutočná pocta stáť na tom istom pódiu,“ tvrdia svorne členovia Horkýže Slíže. 


Nedeľný program LOVESTREAM festivalu však ešte stále nie je kompletný. Už onedlho ohlásia organizátori ďalších zahraničných interpretov, ktorí vystúpia v nedeľu 12. júna 2022. Meno prvého z nich zverejnia už v utorok.

Prvý ročník LOVESTREAM festivalu sa uskutoční v termíne 10. až 12. júna 2022 na futbalovom štadióne Tehelné pole. V priebehu troch dní v Bratislave vystúpia medzinárodné hviezdy ako Red Hot Chili Peppers, Dua Lipa, Lost Frequencies, Zara Larson či Zoe Wees ako aj najvýznamnejšie kapely československej scény – IMT Smile, Lucie, Inekafe, Horkýže Slíže, Heľenine oči, No Name, Kryštof či Čechomor.

Vstupenky na festival sú k dispozícii v predajných sieťach Predpredaj.skTicketportal.sk

LOVESTREAM FESTIVAL Vám prináša SILVI Production v spolupráci s Marcelom Avramom a Concerts East.

Zdroj: Andrea Čurná, woowoo.sk
Foto: Lovestream festival