Veksláci, šmelinári, sídliskové diskotéky, tlačidlové mobilné telefóny predávané pod pultom, iba pre vybraných zákazníkov v značkových šušťakoch. Svet 90. rokov bol viac než svojský, a presne do tejto atmosféry vás pozýva videoklip k spoločnému singlu producenta Inkwalla a projektu Buy Her Sugar. Volá sa Money Control, a je akousi nevtieravou groteskou fanatickej posadnutosti peniazmi.

Slovenský producent Inkwall (Mário Hybský) vo svojej hudbe kombinuje rôzne žánre, rôzne nálady a inšpiráciu zbiera v rôznych bodoch sveta. S projektom Buy Her Sugar ho spája nielen elektronický žáner, ale aj label Mäsokombinát. Ich spoločný singel by teda mohol byť aj „povinným rodinným počinom“. Ale nie je. Vznikol zo spontánnej nočnej správy „Spravme spoločný banger!“ Tak spravili. 

Song Money Control nie je úplne nový. Inkwall ho napísal, nahral a naspieval pred rokmi, avšak dostal sa do priečinku odložených piesní. Ten sa na prvom spoločnom stretnutí k zahájeniu spolupráce s členmi Buy Her Sugar Annou Óváry a Martinom Polákom otvoril, a vypadol z neho Money Control. K pôvodnej verzii sa pridali Annine vokály a Martinove producentské nápady. Všetko sa poriadne zamiešalo, a singel bol hotový. 

Label Mäsokombinát má na svojom konte už niekoľko kreatívnych a kvalitných videoklipov. Samotnému natáčaniu aj v tomto prípade predchádzala dlhá príprava v réžii kameramanky Rebeky Pernecky a samotného otca Mäsokombinátu, Kvasa (Tomáš Kvasnička). Pri vytváraní scenára sa usilovali o zobrazenie motívu chamtivosti a posadnutosti peniazmi, ale v uľahčenej a pútavej forme. A nie prvoplánovo. Vyhrala verzia odohrávajúca sa v 90. rokoch, groteska slovenských reálií tohto obdobia, ktoré sa mimochodom pripomína v súčasnosti nielen v móde, ale aj spoločenských postojoch. 

Počtovo skromnejšie osadenstvo prípravného tímu vyvažuje zoznam účinkujúcich v klipe. Medzi nimi môžete spoznať napríklad Ripple-a, od ktorého mimochodom už onedlho vyjde remix Money Control, alebo influencera Denisa Čatlóša. Všetci v rolách, v ktorých ste ich doteraz ešte asi nevideli. 


Singel je dostupný na všetkých streamovacích platformách v 2 verziách (krátka a dlhá). Táto spolupráca týmto nekončí, ešte tento mesiac vyjde ďalší spoločný singel s názvom Mantra. Všetky tieto tracky si budete môcť vypočuť aj naživo 29. júna v bratislavskej Fuge v rámci tretej Sugarfree Party.

Zdroj: Tomáš Kvasnička, Mäsokombinát