Vtipná a úprimná autorská inscenácia o rodičovstve Dokonalé dieťa, ktorej autormi sú divadelníci Mariana a Ján Luteránovci, úspešne ukončila v produkcii Divadelného centra svoje turné po slovenských mestách. Jej hosťovanie po Slovensku z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Séria mimoriadne vtipných skečov ponúkla výbornú divadelnú terapiu pre všetkých rodičov prostredníctvom 43 predstavení v 22 slovenských mestách. Predstavili sa v nej skvelí protagonisti – herečka a stand-up komička Lujza Garajová Schrameková, členovia SKD Martin Alena Pajtinková, Daniel Žulčák a herec DJP Trnava Michal Jánoš. Dokonalé dieťa mohli vidieť diváčky a diváci v Bratislave, Trnave, Martine, Žiline, Rimavskej Sobote, Banskej Bystrici, Zvolene, Nových Zámkoch, Pezinku, Trenčíne, Poprade, Košiciach, Humennom, Čadci, Dubnici nad Váhom, Piešťanoch, Prešove, Leviciach, Modre, Topoľčanoch, Trstenej a Liptovskom Mikuláši. 

Inscenácia Dokonalé dieťa nie je návodom na to, ako sa stať dokonalým rodičom. Je úprimnou a autentickou výpoveďou tvorcov o tom, čo znamená niekoho vychovať, ako veľmi sa podobáme na svojich rodičov a ako sa naše deti začínajú podobať na nás. Inscenácia skúma extrémy a bizarnosti výchovných príručiek a spoľahlivo všetko spochybňuje. Ako byť dobrým rodičom vo svete plnom jednoduchých návodov? Stačí sledovať populárny portál Modrý koník? O čom svedčí pretekanie na sociálnych sieťach? Je najväčším nepriateľom moderných rodičov biely cukor či fyzické tresty? Sú detské kresby len nevinné pokusy o umenie, alebo sa z nich dá vyčítať anamnéza celej rodiny? Koľko hračiek je už veľa? A hlavne, ako sa z toho všetkého nezblázniť? Práve úprimnosťou tvorcov a protagonistov, ktorí sa k
svojej nedokonalosti a občasnej bezmocnosti priznávajú, si inscenácia získala priazeň nielen rodičovského publika. 


Novú sezónu s touto jedinečnou komédiou otvára Divadelné centrum 4. septembra v Martine, kde je súčasťou predstavenia aj bábkové divadlo Ako išlo vajce na vandrovku s tvorivou dielničkou pre deti od 5 rokov. Ďalšie reprízy sú naplánované na 17. septembra v Snine, 19. septembra v Michalovciach, 19. septembra v Košiciach a 25. septembra v Bratislave v Dúbravke.

Zdroj: Zuzana Palenčíková, Divadelnecentrum