Prvý ženský džezový festival na Slovensku sa uskutoční aj vďaka podpore FPU, Sociálnemu a kultúrnemu fondu – SOZA a ďalším partnerom,  v Piešťanoch , 20.a 21.augusta 2021.

Obyvateľom a návštevníkom Piešťan sa predstavia skvelé slovenské džezové Divy ale aj zahraničné speváčky. Sprievodným podujatím festivalu je aj spevácky worshop Jany Koubkovej „Nestyďte se nestydět „

20. augusta 2021  –  terasa klubu LaMusica v Piešťanoch

19:00 hod. koncert Adriena Bartošová & Band ( Juraj Griglák- kontrabas, Boris Lenko – akordeón, Pavol Bereza – gitara , Jakub Valíček – bicie)

20:00 hod – Jana Koubková & Ondřej Kabrna (CZ)

rezervácie :  prevadzka @la-musica.sk

21.augusta 2021 – Prírodné kino Piešťany od 18:00 hod.

Young Generation

Iveta Lišková & Samuel Bánovec (Piesne Gabriely Hermelyovej)

JAZZDIVAS.SK – Lucia Lužinská, La Jana Dekánková, Silvia Josifoská, Mirka Kolštromová a saxofonistka Lenka Molčányiová & Gabo Jonáš trio (Gabo Jonáš- klavír, Juraj Kalász – kontrabas, Jakub Valíček – bicie)

Elsa Valle (Kuba) & Nothing but Swing Trio (Klaudius Kováč – klavír, Róbert Ragan – kontrabas, Peter Solárik – bicie)

Organizátormi podujatia sú Agentúra BEBOP, MsKS Piešťany a Klub LaMusica

Na tretí deň, v nedeľu 22. augusta od 20:00 sa program opäť uskutoční na pódiu Prírodného kina. Vystúpi projekt Ľubozvuk – Ľubomír Gašpar Cimbal project feat. Sisa Fehér & Spectrum Quartett

Ľubozvuk je spojenie výrazných umelcov a viacerých hudobných svetov,  ktoré sú jedinečne a vkusne prepájané. 

Slovami zakladateľa projektu cimbalistu Ľuba Gašpara: „V predošlom projekte ´ The Point Of view´ stál základ tvorby na folklóre rôznych národov, teraz sme dozreli na naše krásne slovenské ľudové piesne, ktoré sme citlivo upravili, ale hlavne sú citlivo interpretované hudobným klenotom Slovenska a Česka Sisou Fehér. Naša tvorba je silne ovplyvnená jazzom, prvkami elektronickej  hudby, vlastnými cítením a v neposlednom rade klasickou hudbou, ktorú  zastupuje v projekte jedno z najlepších sláčikových telies – Spectrum Quartett pod vedením Jána Kružliaka. Ľubozvuk je jedinečný, zrozumiteľný, iný… Ako je o mne známe, snažím sa nazerať na cimbal z iného uhlu pohľadu a posúvať jeho možnosti. Tentokrát som spojil cimbal sozvukovými efektami čo tento nástroj  posúva na nové miesta a ponúka poslucháčovi zažiť jedinečný a neopakovateľný zážitok.

Viac sa o podujatí dozviete na facebooku.

Zdroj: Miroslava Dlhá, MsKS Piešťany