Už len pár dní a famózni Jaga Jazzist vystúpia v Bratislave. Úžasný nórsky orchester si pre naše publikum pripravuje špeciálny koncert a jeho členovia sa už nevedia dočkať atmosféry, ktorú im tu pripravíme. Ansámbel deviatich muzikantov chce bratislavské publikum opäť dostať do varu. V repertoári sľubuje samé lahôdky, aj keď kapelník bol na podrobnosti skúpy. Zmes jazzu, post-rocku, folklóru, či elektronickej hudby rozdivočí Majestic Music Club už v pondelok 29-ho apríla!

Fenomenálni Jaga Jazzist už o pár dní navštívia Bratislavu. Obdivuhodní hudobníci teraz makajú na novom albume a tak bude tento rok príležitostí vidieť ich naživo pomenej. Na slovenské publikum si však čas našli.

„Konečne sme sa dostali k tomu, že skladáme a nahrávame novú hudbu. Keďže chceme dokončiť nový album, tento rok nehráme až toľko koncertov. Z tých nových vecí u vás ešte nebudeme hrať nič, to si necháme na inokedy. Skôr vytiahneme nejaké staršie veci. Opäť sa chystáme oprášiť náš dávny album Livingroom Hush z roku 2001. Tak možno z neho zaznie niečo aj u vás. Nechajte sa prekvapiť,“ vraví kapelník a zakladajúci člen Jaga Jazzist Lars Horntveth.

9-členný nórsky fenomén ponúka hudbu, ktorá sa nedá žánrovo ohraničiť. Jedno je však isté, oba ich koncerty, ktoré sme mali v minulosti možnosť na Slovensku vidieť, boli mimoriadnym estetickým zážitkom. Inak to nebude ani tento raz. Hudobníci sa na tunajšie publikum už veľmi tešia.

„Keď sme u vás hrali naposledy, tak to bolo úžasné. Ale obzvlášť dobre si pamätám na ten prvýkrát na Slovensku. Hrali sme na festivale, na ktorom vtedy hral aj Iggy Pop. A nestihli nám doraziť nástroje. Tak sme museli veľmi rýchlo zariadiť, aby sme sa dostali k nejakým iným nástrojom. Ale ten koncert bol nezabudnuteľný. Keď sme dohrali, tak publikum bolo úžasné. Nevedeli prestať tlieskať a kričať. Veľmi dobre sme sa tam cítili,“ dodal Lars Horntveth.

Koncert na Slovensko prináša Czechoslovak Music Factory.

„Tešíme sa, že sme to práve my, ktorí sprostredkujeme ľuďom – verím – nezabudnuteľné zážitky. Prípravy sú už v plnom prúde, napokon, už v pondelok to vypukne. Lepší štart do týždňa ako koncertom Jaga Jazzist si neviem predstaviť,“ uzavrel Marián Hotový zo spoločnosti Czechoslovak Music Factory, ktorá tento koncert prináša.Jaga Jazzist vystúpia v pondelok 29-ho apríla v Majestic Music Clube v Bratislave. Koncert sa začne o 20:00. Vstupenky sa dajú zakúpiť v sieti Ticketportal.

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House