V sobotu 24. februára 2024 vystúpila Jana Krištof Lehotská v galaprograme venovanom najlepším českým leteckým športovcom pod názvom LETECKÝ SPORTOVEC ROKU 2023. Galavečer sa uskutočnil v nádherných priestoroch Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem. Slávnostný večer prebehol za účasti prezidenta Českej republiky pána PETRA PAVLA, ktorý odovzdal ocenenie najlepšiemu českému leteckému športovcovi roku 2023, ktorým sa stala Alena Netušilová – majsterka sveta v plachtení v 18m triede na majstrovstvách sveta v Španielsku.

Ceny v ostatných kategóriách odovzdali a v programe účinkovali osobnosti ako OLDŘICH KAISER, MIROSLAV TÁBORSKÝ, FILIP TOMSA, MICHAEL KOCÁB, MARTIN DEJDAR, ADRIAN JASTRABAN, JITKA ČVANČAROVÁ a ďalší. Galaprogam bol odvysielaný v priamom prenose na obrazovkách Českej Televízie, ČT Sport.


JANA KRIŠTOF LEHOTSKÁ počas večera vystúpila so svojím ostatným singlom VERÍM. Moderátori večera Michal Dusík a Jan Kovařík Janu uviedli ako novú vychádzajúcu hviezdu slovenskej pop music, ktorú českému publiku predstavila v minulom roku Marie Rottrová, na jej Open air tour, kde Jana s kapelou vystupovala ako predkapela. Zároveň spomenuli aj prvé vlastné turné, na ktoré Jana vyráža už v marci tohto roku a všetkým fanúšikom, ktorí sa turné zúčastnia, ponúka tandemový zoskok padákom. Réžiu galaprogramu mal pod taktovkou skúsený český režisér Jan Fronc, ktorý je známy režírovaním televíznych programov ako napríklad Star Dance (česká verzia slovenského Let´s Dance).

Autorom projektu Letecký sportovec roku 2023 je pár Vlasta Dvořák (prezident Aeroklubu České republiky) a Magdalena Šorelová (dramaturgička Českého rozhlasu). Organizácie sa ujali Antonín Kabelka a jeho firma LPS s.r.o. Podujatie sa konalo pod záštitou prezidenta Českej republika pána Petra Pavla, hejtmana ÚK Jana Schillera a za podpory Ústeckého kraja a mesta Ústí nad Labem.

„Bolo mi veľkou cťou, byť súčasťou nádherného večera, kde sa vzdal hold českému letectvu a výborným českým leteckým športovcom. Gratulujem všetkým oceneným“, dodala na záver Jana Krištof Lehotská“.

Zdroj: Peter Dechet, manažér
Foto a video: Česká Televize, ČT Sport