Po sezóne letných festivalov sa o slovo hlásia kvalitné koncerty a indoorové festivaly. Jednoznačným ťahákom jesene, bez ktorého si mnohí hudobní fajnšmekri nevedia predstaviť jeseň sú Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľňa. Festival začne tento rok už túto sobotu, 8. septembra v Ateliéri Babylon.

Ľudové Mladistvá a 3 Cohens Sextet – práve koncerty týchto dvoch kapiel vám môžu spríjemniť už sobotný večer. Ľudové Mladistvá sú nielen fanúšikom jazzákov dobre známe. Projekt, ktorý vznikol v roku 2016 originálne spája prvky folklóru, jazzu, vážnej aj modernej hudby. Ich koncerty upútajú  nielen hudobne, ale aj vizuálne, keď na pódiu vystúpia piati hudobníci a štyri vokalistky.

3 Cohens Sextet – exkluzívny hudobný hosť patrí medzi top jazzové kapely Izraela. Súrodeneckú trojicu Anat (tenorsaxofón, klarinet), Yuval (soprán-saxofón) a Avishai (trúbka) v Bratislave doplnia traja ďalší hudobníci a odznejú nielen skladby z ich štyroch albumov, ale aj hudobné štandardy a jazzové improvizácie.

Vstupenky na tento koncert, ale aj celý festival sú k dispozícii v sieti Ticketportal. Limitovaný počet denných vstupeniek je v predaji za cenu 19 €. Bližšie informácie o festivale nájdete na www.bjd.sk

Program 44. ročníka Bratislavských jazzových dní
8. september – 3 Cohens Sextet (Izrael), Ľudové Mladistvá (SK)
19. október – Kenedy Administration (USA), Jamison Ross (USA)
20. október – Yellowjackets feat Luciana Souza (USA), Stefano Bollani (ITA)
21. október – The Manhattan Transfesr (USA), Peter Lipa band (SK)
28. október – John Scofield Combo 66 (USA)

Zdroj: Silvia Turnerová

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.