Bratislavský klub Kácečko pridáva do svojho programu nový pravidelný projekt Už je dobre. DJ set hraný naživo priamo medzi ľuďmi je určený pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť na konci pracovného týždňa a naladiť sa na víkend.

Formát Už je dobre môžete poznať aj z vysielania Rádia_FM. Stojí za ním Beyuz, ktorého tentoraz nebudete iba počuť, ale budete ho aj vidieť a dokonca zadarmo. „Z viacerých zahraničných klubov sa nám páči formát živého hrania pre ľudí, ktorí si chcú v piatok vydýchnuť po celotýždňovej práci. Z pracovných alebo rodinných dôvodov ale často nemajú možnosť ísť večer do klubu. Preto sme sa rozhodli vytvoriť niečo pre návštevníkov v piatok po práci, aby si mohli prísť aspoň na chvíľu s kolegami a priateľmi posedieť pri dobrej hudbe, ktorá ich naladí na víkend. A sme veľmi radi, že nám vyšla spolupráca práve s Beyuzom, ktorého formát Už je dobre sa nám presne na toto hodí,” vysvetľuje majiteľ Kácečka Ivan Pätoprstý. Bonusom pre návštevníkov je, že tento program bude zadarmo. „ Chceme sa takto odvďačiť za to, že už trinásť rokov sú s nami spolu na jednej vlne a preto im prinášame jedinečné živé hranie skúseného a etablovaného DJa a producenta bez vstupného, dopĺňa Ivan Pätoprstý.

Na rezidenčné hranie počas celej letnej sezóny v Kácečku sa teší aj Beyuz: „Verím, že selekcia feel good hudby hranej z gramcov privodí každému dobrú náladu, ten správny vibe a nabije ho energiou na voľný víkend. Lebo presne o to ide. Vydýchnuť a povedať si, už je dobre.”

Prvé vydanie Už je dobre bude v Kácečku už tento piatok 3. mája od 18:00 do 20:00. Beyuz si svoj pult rozloží na terase priamo medzi ľuďmi. „Návštevník má len jednu úlohu. Pohodlne sa usadiť, dať si svoj obľúbený drink a nasávať atmosféru pri západe slnka,” dodáva Beyuz.

Už je dobre bude pravidelne bez ohľadu na počasie. V prípade dažďa sa hranie presunie priamo do baru.


BEYUZ

Hudobnej produkcii sa venuje už dvadsať rokov. Okrem nespočetných spoluprác s rôznymi menami hip-hopovej scény stojí aj za svojimi inštrumentálnymi sólo projektami, ktoré pravidelne vydáva na vinyloch distribuovaných napr. v Madride, Paríži, Tokiu, Prahe alebo Viedni. Jeho technika sa spája najmä so signifikantným samplovaním, ktorého výsledkom sú prevažne našlapané veselé skladby z autorovej dielne. Okrem vlastnej produkcie učí DJ-ing a mixovanie v hudobnej škole LFO, ktorá ho v jeho životnej misii podporuje.

Zdroj: Lukáš Grešš, Head of Marketing