Kapela Bufet prichádza so singlom Koleso, ktorej nechýba bufetovský šarm, text s nadhľadom a svojrázne tóny alternatívneho funk rocku. Živé live prevedenie nahrávky zo štúdia zachytáva kapelu tak, ako znie na koncertných vystúpeniach. Vizuál klipu je kolážou záberov z koncertov kapely a zo samotného nahrávania.

Novinka Koleso je živá nahrávka zo štúdia v čistej podobe tak, ako kapela Bufet funguje na koncertoch, len basgitara, bicie nástroje, gitara a spev. „Žiadna postprodukcia, žiaden overdubbing, upravovanie a neviem ešte čo všetko ďalšie, čiže nekompromisná nahota so všetkými plusmi i mínusmi živého hrania. Chceli sme autenticky zachovať ten pocit, aký môže mať niekto, kto zavíta na náš koncert,“ ozrejmuje spevák a frontman Ján Hurtík.

Je to typická bufetovská skladba s trochou funku, trochou rocku, medzitým miernou odbočkou vo vyhrávke a potom naspäť k slovnej hračke v závere, ktorá je obsiahnutá aj v názve. „Naslovovzatí odborníci by síce povedali, že text je o ničom a je tam len preto, aby tam bol, preto im to netreba nijako vyvracať a vravieť, že tam nebodaj sú nejaké narážky, nedajbože obrazy a postrehy z každodenného života, ktorý, keď sa naň pozrieme kritickým okom, je možné obžalovať a poľahky usvedčiť z toho, že je nositeľom prívlastku konformný,“ hovorí Ján Hurtík, ktorý je autorom textu aj hudby a s úsmevom dodáva: „Čiže tematicky v nejakom tom alternatívnom rocku vlastne nič nové, toto všetko tu už bolo, je a bude, rovnako ako koleso, ktoré sa krúti, všetky body sú stále rovnako vzdialené od stredu a keď opíše celý kruh, opäť je všetko na začiatku.“


Nahrávanie skladby prebiehalo v Pyranoja Studio pod taktovkou tria kapely, Ján Hurtík – gitara, Martin Bakyta – basgitara a Viktor Gabaj – bicie.

Videoklip získal svoj vizuál zo štúdiových záberov a z koncertov, ktoré počas fungovania kapela Bufet odohrala a zaznamenala. Materiál rôzneho rozlíšenia a kvality ponachádzali členovia kapely v archívoch na úložiskách a SD kartách svojich telefónov a fotoaparátov. „Idea bola jednoduchá, keďže ide o živú nahrávku so všetkými krásami i chybami, videoklip bude z našich odohratých koncertov. V klipe sú napríklad zábery z bratislavských klubov Flame, Kulturák, z Tramtárie v Prievidzi, z breznianskej Bombury, z festivalov Tužina Groove, Slovenské alternatívne leto, a to sú len tie, ktoré viem hneď takto zaraz z hlavy identifikovať, ale určite ich je tam oveľa viac“ objasňuje spevák.

V rámci nahrávania kapela natočila ešte jednu skladbu, ktorú čoskoro zverejní. Môžeme sa však tešiť na ich typickú autorskú pieseň, ako sami členovia prezentujú, so všetkou krásou a chybami, čo k tomu patria. „Nevymýšľame nanovo koleso, ale v rámci valivého pohybu tohto všetkého vrátane nás samotných sa snažíme, aby v strede osi bol vždy ten dobrý ostrovček pozitívnej deviácie,“ uzatvára Ján Hurtík, uvažujúc, či sa dá zverejnením Kolesa pretrhnúť zaužívaný stereotyp o znovuobjavení kolesa.

Zdroj: Michal Neffe, Neffe Production