Humorno-zábavná kapela Traky alebo ako sa sami označujú úsmevno-zábavná kapela Traky vydala ďalší nový singel s názvom ŽIVOT, ktorý sa objaví na novom pripravovanom albume skupiny.
Termín vydania nového albumu kapela zatiaľ oficiálne nepotvrdila, no zdroje zo zákulisia kapely naznačujú, že by sa tak mohlo stať ešte v tomto roku.

Nový počin kapely vyšiel spoločne s novým videoklipom, ktorý kapela predstavila na svojom oficiálnom YouTube kanáli v nedeľu 11.6.2023. Na tejto skladbe kapela spolupracovala s niektorými známymi slovenskými hudobníkmi a to napr. so saxofonistom a členom kapely poprednej slovenskej kapely IMT Smile, Máriom Garberom, ktorého ľudia poznajú pod prezývkou GAPA. Basovú linku skladby nahrával známy basgitarista Braňo Valanský, ktorý hrával vo viacerých popredných hudobných zoskupeniach či spolupracoval s viacerými zvučnými menami československej hudobnej scény.

,,Táto skladba je trochu odlišná od predošlých skladieb kapely a je o čosi viac popovo ladená. Text samotnej skladby je o človeku ako takom a vyjadruje podporu pre všetkých tých, ktorí sa v živote už neraz, nie dva raz popálili a že každý deň je nový začiatok“ , približuje samotnú skladbu spevák a taktiež textár kapely Erik Miľo.

Samotný videoklip kapela natáčala na jednom nemenovanom schátranom mieste na východnom Slovensku ale taktiež v samotnom kostole v rodnej obci. ,,Počas natáčania videoklipu sme museli dávať pozor na seba, keďže ponad hlavami nám niekedy prelietavali samotné netopiere, ktoré sme občas vyrušili s filmovými svetlami“, hovorí spevák kapely Erik Miľo.


,,V súčasnosti sa kapela pripravuje na letnú sériu koncertov po celom Slovensku a z pripravovaných noviniek to ešte určite nebude všetko“, dodáva ďalší člen kapely Damián Hricišin.

Zdroj: Erik Miľo, manažér