Marcové víkendy sa pre kapely MF, Zoči Voči a ich fanúšikov ponesú v znamení klubového turné. Navždy v nás tour odštartovalo tento víkend koncertami v Nitre a v Trnave. Kapely chvália výbornú atmosféru a pozývajú do zvyšných miest, kde to opäť roztočia svojou hudobnou show.

Navždy v nás tour je predzvesťou pripravovanej skladby kapely MF, ktorá si na spoločné turné pozvala hudobníkov zo Zoči Voči.

„Kapela Zoči Voči je nám žánrovo blízka, a aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme chalanov oslovili na spoločné turné. Sme veľmi radi, že súhlasili, pretože prvé koncerty dopadli nad očakávania. Turné sme pomenovali podľa nášho nového singla „Navždy v nás“, ktorý mal vyjsť ešte pred začiatkom tour, no kvôli organizačným povinnostiam, sme ho žiaľ museli odložiť na neskôr,“ vysvetľuje gitarista kapely MF Matej Martiš.

Ani jedna z kapiel nie je na slovenskej hudobnej scéne nováčikom. Pop-punkový MF pôsobia od roku 2002 a rocková kariéra Zoči Voči siaha do roku 2004. Ich koncertná spolupráca je však aj napriek dlhoročným vzťahom členov novinkou:

„S Paťom (gitarista) a Romanom (basák) sa poznáme už dlhé roky, keď ešte pôsobili v iných kapelách a stretávali sme sa na spoločných akciách. Mali sme vždy dobré vzťahy, tak nás potešilo, keď nás oslovili na turné. Ale je celkom zábavné, že sme sa s kapelou MF za celé tie dlhé roky, čo hráme, stretli na spoločnom pódiu asi len raz,“ prezradil spevák a gitarista kapely Zoči Voči Michal Žitňanský.


Úvodný koncert sa odohral práve v domácom prostredí nitrianskej kapely. O rozprúdenie atmosféry sa v Novej Pekárni postarali heavy-thrash-metalový Metal Heart.

„Výborné! To je slovo, ktoré by sme použili na včerajšiu akciu. Zahrali sme si síce krátko, ale so super náladou a veľkou radosťou. Touto cestou znovu ďakujeme kapele MF a Zoči Voči za pohostinnosť, horúce privítanie a za možnosť hrania. Držíme chalanom palce nech im tour dopadne čo najlepšie,“ uviedla po piatkovom koncerte kapela Metal Heart na svojom profile.

Fanúšikovia rovnako zaplnili aj klub v Trnave, kde predskakovala kapela V-36. Pocity z prvých koncertov a doterajší priebeh turné, ktoré sa koná po takmer troch rokoch, zhodnotil Michal Žitňanský:

„Po víkende sa mi len potvrdilo, že klubové koncerty ma bavia asi najviac. V kluboch je to osobnejšie, energickejšie a naozaj si to užívam. Turné zatiaľ hodnotím na jednotku. S chalanmi sme mesiace dreli v skúšobni a snažili sme sa pripraviť čo najlepší playlist. Oprášili sme skladby, ktoré sme roky nehrávali, pomenili sme aranže a samozrejme na turné môžu ľudia prvýkrát počuť naživo aj našu najnovšiu skladbu RANY. Objavíme sa ešte v mestách Bratislava, Vrútky, Košice, Prešov, Trenčín a Žilina, tak sa určite zastavte.

Najbližšie si fanúšikovia môžu užiť koncerty kapiel v bratislavskom Randal clube, kde ich ako špeciálny hosť bude sprevádzať kapela Plus Mínus vo výnimočnom unplugged sete.

Podobne ako počas prvého víkendu, aj po zvyšok turné dostanú na koncertoch priestor domáce kapely z jednotlivých častí Slovenska, o ktorých výbere rozhodli fanúšikovia hlasovaním v anketách. Vo Vrútkach sa predstaví rocková kapela Grow up!. Tretí víkend v rade bude turné pokračovať v Košiciach a v Prešove, kde si zahrajú aj Ronan Warg a Taký svet. Poslednými zastávkami Navždy v nás tour budú Trenčín a Žilina, kde svoj koncert odohrajú aj kapely Petrichor a ATĎ.


Klubové zastávky Navždy v nás tour 2023:

10.3. Bratislava
11.3. Vrútky 
17.3. Košice 
18.3. Prešov 
24.3. Trenčín
25.3. Žilina 

Predpredaj vstupeniek je k dispozícii v sieti MaxiTicket. Fotoreport zo sobotného koncertu nájdete na našom Facebooku alebo Instagrame.

Text: Linda Koníková, PartyPortal.sk