„Svety“. Tak sa volá podmanivá novinka speváčky, skladateľky a textárky Kataríny Knechtovej. Úspešná hudobníčka odpremiérovala novinku v megašou Československá Superstar, kde Katka hviezdi v porote. Skladbu produkoval Randy Gnepa, hudbu aj text má na konte sama Katarína. Speváčka si dokonca napísala aj scenár k videoklipu, ktorý režíroval Martin Kazimír. Vypočujte si chytľavý song, v ktorom vám Katarína odhalí naše „Svety“!

„Chyťme sa za ruky, duša je krajinou, nech sa viac nemusíš báť, zastavme bozkom svet, netúžim po inom, čo viac si môžeme priať…“ Spieva Katka Knechtová v novinke s názvom „Svety“, ktorú si sama otextovala aj zhudobnila.

“Keďže som chcela, aby pieseň mala tanečnejší charakter, voľba produkcie padla na môjho hudobného brata Randyho Gnepu, skladbu som nahrávala v mojom domovskom štúdiu – Studio7. Pesnička je o svetoch v nás. O svete, ktorý prežíva každý z nás v sebe a svet, aký žijeme navonok. O tom, že ľudská duša je nekonečnou krajinou, v ktorej je možné úplne všetko. Každý prežíva svoj vnútorný svet, ktorý je často v konflikte s tým vonkajším, reálnym a ľudia sa často boja ísť za svojim vnútorným pocitom,” zdôverila sa Katarína Knechtová.

Katka Knechtová je hviezdou poroty v megašou Československá Superstar, kde novinku aj odpremiérovala. Ako to všetko sympatická hudobníčka stíha?

“To je práve prekvapenie aj pre mňa samu, že mám tak tvorivé obdobie. Myslela som si, že nebudem nič stíhať, že nebudem mať chuť a energiu robiť nové veci, ale je to presne naopak. Inšpiráciou pre mňa bolo presne všetko to, čím som si prešla za posledný polrok. A veľký význam pre mňa mala energia mladých ľudí, ktorými som obklopená na Superstar,” prezradila Katarína Knechtová.

K novému singlu stihla Katka nakrútiť aj emotívny videoklip. Klip sa nakrúcal v ruinách starej opustenej budovy v Bratislave. Réžiu klipu má na konte Martin Kazimír. Vo videoklipe účinkujú herci aj neherci, Branislav Altus, Barbora Andrešičová, Bronislava Kováčiková, Maroš Laurinec, Juraj Očenáš, Tomáš Pokorný, Paulína Repčíková.

“Námet som si napísala sama. Scenáristicky ho spracoval a réžie sa ujal Martin Kazimír, s ktorým som už spolupracovala pri videoklipe k singlu Naveky. Hlavným kameramanom klipu je Mário Ondriš. Klip ma celistvý príbeh, sníma vnútorné konflikty šiestich postáv, ktoré prežívajú svoje vnútorné svety, túžia po niečom, ale nevedia alebo boja sa to často navonok prejaviť,” hovorí Katka Knechtová.

Katka aktuálne skladá nové piesne, a to nielen pre seba, ale aj na nový album Lucie Bílej. Leto má nabité koncertami a teší sa na festivaly. Na jeseň chystá Katka pre fanúšikov prekvapenie v podobe zaujímavých koncertov. Všetky informácie o aktivitách a tvorbe sympatickej umelkyne nájdete na jej webovej stránke, na instagrame a facebooku.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory 
Foto: Martin Kazimír