Vynikajúce spevácke výkony, spomienky tvorcov a standing ovations. Tak vyzerala premiéra koncertného programu kultového muzikálu Neberte nám princeznú. Plné hľadisko divadla Nová Scéna tlieskalo skvelej speváčke a herečke Mirke Partlovej a talentovanému Patrikovi Vyskočilovi, ktorí sú autormi koncertného projektu. Spolu s nimi na pódiu zažiarili Sisa Sklovská a Števo Skrúcaný. So šiestimi vokalistami predviedli naživo nezabudnuteľné hity  „Ó šaty“, „Budem tu s vami“ či „Tri slová“. Koncertná šou plánuje na jeseň turné po celom Slovensku!

Kultový muzikál z pera Deža Ursínyho, Alty Vášovej a Jána Strassera dostal unikátnu koncertnú podobu. Na svedomí ho má Mirka Partlová a talentovaný Patrik Vyskočil. Na pódiu sa predviedlo 20 účinkujúcich, štyria sólisti, 6-členná kapela, šiesti vokalisti a 6-členná zostava tanečníkov. Fantastickí speváci, hudobníci pod taktovkou Ľuba Dolného a tanečníci zo skupiny Credance si vyslúžili standing ovations.

„Vrátila som sa naspäť do čias muzikálu. Teším sa, že sa to ľuďom páči. Je to dôkaz že táto hudba funguje. Je to naše slovenské, nadčasové a sme na to hrdí. Aj my sme si to na pódiu užili. Je šialene ťažké, spievať skladby Mariky Gombitovej. Keď som sa po prvýkrát stretla so skladbou Vyznanie, tak som naozaj zvažovala, či do toho ísť. Je to výzva a veľká česť spievať skladby tejto speváčky. Slávny muzikál bol stavaný na konkrétnych sólistoch – na Marike, na Mekym či na Marii Rottrovej a každý z nás sa s tým musel popasovať,“ neskrývala radosť speváčka a herečka Mirka Partlová.

Koncertná šou je poprepletaná pikoškami a rozhovormi z nakrúcania a príhovormi nielen hlavných predstaviteľov koncertu ale aj samotných autorov a postáv kultového filmu Neberte nám princeznú. Réžie sa ujal mladý a talentovaný Patrik Vyskočil.

Bola to výborná spolupráca. Skladali sme to ako skladačku a výsledok si divák pozrie až na javisku. Ja som si splnil sen, chcel som spievať piesne z tohto muzikálu, tak som si napísal scenár k takejto koncertnej verzii. Tie pesničky a texty sú úžasné. S predstavením máme veľké plány, tak dúfam, že sa nám splnia…“ plánuje Patrik Vyskočil.

Mirka Partlová žiarila na javisku doslova ako princezná, Patrik Vyskočil sa predviedol v rovnakom svetri ako má Miro Žbirka vo filme. Javiskovými rodičmi Mirky Partlovej sú Sisa Sklovská a Števo Skrúcaný.

„Premiéra muzikálu Neberte nám princeznú bola v divadle v roku 2006. A z pôvodnej zostavy sme v tomto koncertom programe ja a Mirka. Čiže ja som jej divadelná mama od začiatku. Keď ma oslovili s Patrikom, či by som chcela ísť do tejto koncertnej šou, neváhala som ani chvíľu. Túto rolu som mala veľmi rada. Cítim sa v tomto predstavení skvelo, my sme si to na javisku užili. Myslím si, že to bolo aj cítiť. Tá hudba je úžasná a dostala ešte novú dimenziu tým, že máme skvelú živú kapelu a zbor,“ prezradila Sisa Sklovská.

Ďalšie predstavenie koncertu Neberte nám princeznú je naplánované na 10. júna 2018 v Banskej Bystrici a po lete sa diváci môžu tešiť na jesenné turné po celom Slovensku. Vstupenky sú dostupné v predaji sieti Ticketportal.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Zdenko Hanout