Pre fanúšikov Michala Penka, hviezdy prelomu osemdesiatych a deväťdesiatych rokov, sa informácia o jeho návrate okamžite stala virálnou. Tento historicky prvý spevák skupiny Lucie a zakladateľ hardrockovej kapely SING SING sa rozhodol opätovne naskočiť do šoubiznisového vlaku.

Sám o svojej motivácii povedal: „Vždy som to ukončil predčasne, chcelo by to, aby som v tom pokračoval. Niečo som naspieval a potom zase skončil. Teraz jediný dôvod, čo ma ženie je, aby ma môj syn videl aspoň raz v živote na koncerte, pretože tak ma nezažil“

Od septembra do decembra 2024 sa naživo dočkáme takých hitov ako sú „O bláznech“, „Odpusťte nám“ či „Stín“. Na pripravovanom československom koncertnom turné, ktoré bude mať 12 zastávok, ho bude sprevádzať kapela REBORN 23 s bubeníkom Tomášom Waschingerom. S ním ho spája pôsobenie v prvej zostave skupiny Lucie.


Michal sa však na Slovensku objaví ešte pred jeseňou, keďže vystúpi ako špeciálny hosť na festivale TOPFEST 2024 a to v jeho úvodný deň, vo štvrtok 27. júna o 22:25. Vstupenky si môžete zabezpečiť na Predpredaj.sk, alebo colosseum.cz.

Zdroj: Michal Kožuch, PR Topfest Slovakia