Kristina Tran a Tomy Kotty stoja nielen za novou skladnou ale aj samotným názvom – T.K.K.T., ktorý sa práve skladá z ich iniciálok! Vesela a energicka skladba však v sebe nesie hlbšiu výpovednú hodnotu.

Len minulý mesiac vydala umelkyňa Kristina Tran svoje nové EP Transmission, ktoré pokrstila údernou skladbou Karmageddon. Ten poukazoval na závažnú problematiku našej Zeme, preto aj samotný experimentálny klip bol o čosi vážnejší nielen textovo, ale aj vizuálovo. Skladba T.K.K.T. je zasa úplným opakom a už od začiatku melodickej linky je viac tanečná ako piesne predtým.  Ide už o tretiu hudobnú záležitosť v poradí z vydaného EP Transmission, čo dostala svoj videoklip, a okrem hosťujúceho speváka a moderátora Tomyho Kottyho, ktorý tiež avizoval svoje debutové EP na tento rok je v skladbe T.K.K.T zakomponovaný aj iný spevák, ktorý nedávno vydal svoj hudobný projekt spoločne s raperom Branislavom Kováčom  – Vecom.


„Ide o Šimona Švidraňa, môjho dlhoročného kamaráta, ktorý robil refrén a pomáhal mi s linkami a textom. Pôvodne som mala byť len hosťom na tejto skladbe, ale nakoniec po rokoch som sa k nej dostala a rozhodla ju vydať ja“, vysvetľuje spoluprácu speváčka. Ako všetky skladby z EP, aj táto energickejšia vznikla produkčne pod vedením Mateja „LilMax“ Mikloša, ktorý kontúroval hudobne predrobenú melodickú linku. Videoklip tentokrát vznikal v spolupráci s novým režisérom Pavlom „PESSOM“ Drábom s asistenciou Samuela Kulifaja, ktorí spojili v klipe všetky obľúbené umelecké činnosti speváčky. „ Som rada, že tam mám všetko, čo ma kreatívne napĺňa – maľba, tanec, spev a háčkovanie. Úplne ma tento klip vystihuje v mojej tvorbe. Okrem iného má táto skladba pre mňa inú energiu ako tie predtým, už len tým, že je veselšia a bezstarostnejšia. Tým nemyslím, že nenesie žiaden odkaz, ale že svojou tanečnosťou nie je náročná na vnímanie samotného textu, nad ktorým sa netreba hlboko zamýšľať lebo ten odkaz je jasný: Nebyť otrokom lásky a buď jej dopriať čas dozrieť alebo ju nechať ísť“, uzatvára Kristina Tran.

Viac sa o Kristine Tran dozviete na jej facebooku alebo instagrame. Interpretku môžete v aktuálnom období podporiť napríklad kúpou merchandise na webe Rukahore.sk. Aby sme boli fér, tento link je PROVÍZNI a pokiaľ cez neho nakúpite, podporíte nie len XXX ale drobnou čiastkou aj náš portál za čo Vám už teraz ďakujeme.

Zdroj: Jana Trellová, Ruka Hore
Foto: Kristina Tran