Kristina Tran

Po odvážnom EP Flow, ktoré speváčka Kristina Tran vydala minulý rok, prináša svieži vietor v hudobnej novinke Trenažér. Tentokrát si zaspievala do hudby od talentovaného českého producenta Tomáša „Creame“ Rapanta.

Príjemná melodická skladba opäť so slovenským textom má aj svoj nápaditý, nízkonákladový avšak o to pestrejší videoklip.

„Pôvodne ma Tom oslovil so spoluprácou na pesničke, ktorá mala výjsť na jeho pripravovanom producentskom albume, no tým, že sa mi podarilo napísať tak osobný text, sme sa dohodli, že pesničku vydám ako môj singel. A na jeho albume tak budete počuť ďalšiu novú skladbu,“ vysvetluje Kristina, ako pieseň vznikla. No zaujímavé je aj to, že videoklip, ktorý k pesničke vznikol si speváčka natočila a zostrihala úplne sama.

„Po tých produkčne náročných výrobách pri natáčaní klipov k pesničkám 10 sekúnd ft. Tina alebo Zviera, som mala chuť vyskúšať niečo jednoduchšie a na vlastnú päsť. Všetky zábery sú natočené u nás doma s jedných svetlom a klip som strihala a postprodukovala asi 2 týždne. Mňa vizuálna tvorba veľmi baví. Fotografia, grafika, videoprodukcia, len keby to všetko nebolo tak časovo náročné. Ja si ale celý život vyberám aktivity, ktoré si pýtajú čas,“ vraví speváčka, ktorá popri hudobnej tvorbe tiež vyrába ručne pletenú dizajnérsku módu. Zaujímavý kúsok z jej dielne Soay môžete nájsť aj v najnovšom videoklipe, ktorý si môžete pozrieť tu.


Trenažéra si Kristina Tran odspievala sólo, no v tomto roku sa vraj môžeme tešiť aj na zaujímavé hudobné spolupráce.

Zdroj: Kristina Tran Management
Foto: Kristina Tran