Continental film

Už vo štvrtok 2. septembra príde do kín film, ktorým sa známy hororový režisér James Wan vracia k svojím tvorcovským koreňom. Filmár, ktorý rozbehol série Saw, Insidious či v Zajatí démonov sa po odskoku ku komiksovým a akčným filmom vracia k najdesivejším zo žánrov. Snímka Vtelenie zla (Malignant) sľubuje publiku poctivé zimomriavky v jedinečnom štýle, ktorý je Wanovi vlastný.

Hlavná hrdinka Madison je po vražde manžela paralyzovaná šokujúcimi víziami ďalších podobných činov. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že sny sú v skutočnosti realitou a jej myseľ je pravdepodobne prepojená s mysľou zákerného vraha. Podarí sa jej uchrániť seba aj svojich blízkych? A čo ak za všetkým stojí niekto z jej vlastnej minulosti?

„Milujem žáner drsných hororových trilerov a po mnohých rokoch som cítil, že prišiel čas vrátiť sa k mojim začiatkom v nezávislej tvorbe, k údernejším hororovým trilerom, akými boli Saw a Zlovestné ticho,“ hovorí James Wan a dodáva, že inšpiráciu nachádzal aj u legendárnych tvorcov. „Vtelenie zla je výrazne inšpirované filmami, na akých som vyrástol. Je to akýsi návrat k štýlu, ktorým boli podobné filmy robené v 80. a 90. rokoch hororovými majstrami Dariom Argentom, Brianom De Palmom, Wesom Cravenom alebo Davidom Cronenbergom. Ale chcel ho zároveň urobiť po svojom.“

V hlavnej úlohe filmu sa predstaví herečka Annabelle Wallis, známa z filmov Annabelle, Múmia či z mimoriadne úspešného seriálu Gangy z Birminghamu.  McKeena Grace, ktorá stvárňuje jej postavu v detskom veku, si zahrala v pokračovaní príbehu o démonickej bábike, snímke Annabelle 3: Návrat domov, ale napríklad aj v komiksovom filme Captain Marvel či seriáli Príbeh služobníčky. Maddie Hasson poznajú diváci a diváčky najmä z temných seriálov Impulse či Mr. Mercedes. Tvár Jakea Abela môže byť známa zase zo seriálov Iný životHrozba z temnoty. Hororové Vtelenie zla do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.


Zdroj: Peter Gašparík, Continental film
Foto: Continental film