Lenka Piešová už dávno potvrdila, že nie je len sestra víťazky speváckej show, ale že je plnohodnotná speváčka, ktorá ponúka nielen hlasovú, ale aj klipovú kvalitu. Leto odštartovala spoločným hitom s Kalim a skladbou, ktorá pripomína všetko, čo na tomto období máme radi “Leto celý rok”. Tentokrát po slovenskej skladbe však Lenka zariskovala a predstavila song v anglickom jazyku JUST”, s ktorým je pomáhal jej dvorný spolutextár Ivan Bič.

“Skladba bola napísaná už veľmi dlho, trocha som s ňou bojovala, dostala dokonca viacero obmien. Bolo to také ťažšie rozhodnutie lebo je to taký štýl, ktorý som predtým nerobila. Mala prvotne znieť klavírne, inak som to mala v hlave premyslené, no som spokojná s finálnou verziou tejto skladby a verím, že aj ľudia, čo to počújú”, hovorí nadšene Lenka.

O hudobné aranžmá a samotnú postprodukciu sa postaral Ľubormír Mazák a vizuál vznikol pod taktovkou Viliama Drába z Emery Records. Okrem samotného žánru, ktorý si speváčka vyskúšala spojiť rovno z cudzím jazykom prekvapila aj klipom, ktorý je čierno-biely.

“Celkovo videoklip ako rýchlo vznikol je pre mňa záhada, keďže za 2 dni sme mali finál. Celkovo skladba JUST vypovedá o tom, že jeden okamih, jedno stretnutie ti vie zmeniť život, či pohľad naň. Je o tom, že treba byť v prítomnom okamihu a užívať si to, čo aktuálne prežívaš a nechať sa oddať svojim emóciám.  Proste žiť pre okamih a nesústreďovať sa na 10 vecí, ktoré nie sú v ten daný moment podstatné. Preto aj videoklip je čierno-biely, aby sa ľudia sústredili na emócie, ktoré z neho idú a nenechajú sa rozptyľovať ničím okolo. Moje skladby sú odrazom toho, čo som zažila či prežívam a čo vidím okolo seba, takže dúfam, okrem toho, že sa bude páčiť, niekomu aj prinesie ten pocit uvedomenia si, aké je dôležité najmä v tejto dobe, byť v prítomnom okamihu”, dodáva Lenka Piešová.


Aktúalne Lenka má za sebou rušné koncertné leto, a okrem toho, že pripravuje ďalšie nové skladby, sústreďuje sa na december, kedy prebehne špeciálny Vianočný koncert so 40-členným bratislavským chlapčenským zborom v Prievidzi. Okrem toho sa pripravuje ešte aj benefičný koncert s operným spevákom Martinom Babjakom, ale viac informácii prinesie samotná speváčka na svojich informačných kanáloch už čoskoro.

Zdroj: Jana Trellová, PR manager