Rádio Slovensko počas leta spustilo v spolupráci s ludialudom.sk pilotný projekt Rádio Slovensko Slovensku. Moderátorka Marianna Kovácsová v ňom na bicykli prešla naprieč celým Slovenskom, aby poslucháčom predstavila 20 výziev z portálu ludialudom.sk, ktoré potrebujú pomoc.

Vďaka tomuto projektu sa tak prostredníctvom Rádia Slovensko mohli poslucháči zoznámiť s osobami i občianskymi združeniami, ktoré sú v tomto neľahkom období odkázané na pomoc iných. Poslucháčom RTVS sa podarilo mnohým z nich pomôcť a prispeli naozaj peknými sumami. Spoločne sa podarilo prispieť na viaceré rehabilitácie, operácie, terapie či na pomoc detským domovom, seniorom i útulkom so zvieratkami.

Počas trvania projektu – od 26. júla do 5. septembra sa poslucháčom podarilo prispieť vybraným dvadsiatim subjektom dovedna krásnych 36 745 €. Celkový nárast finančných príspevkov na portáli ludialudom.sk bol v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vyšší o 88 693 €.  V čase trvania projektu prichádzalo na účet ludialudom.sk týždenne v priemere o 7 000 eur viac ako v bezprostredne predchádzajúcich týždňoch pred štartom projektu a web ludialudom.sk navštívilo týždenne v priemere o 4 000 nových používateľov viac. Najvyšší dar od fyzickej osoby 1 000 € získali až 4 z prezentovaných dvadsiatich výziev a najvyšším príspevkom od právnickej osoby bola suma 200 €. Najúspešnejšej z dvadsiatky prezentovaných výziev sa, aj vďaka tomuto projektu, v čase trvania podarilo prispieť dovedna až 5 574 €. Trom z prezentovaných výziev sa podarilo naplniť aj cieľovú sumu, čím boli tieto výzvy naplnené.

„Vyzbierané čiastky nás úprimne potešili a patrí za nich poďakovanie všetkým darcom. Mojim osobným najdôležitejším cieľom bolo pomôcť, a to sa mi, s kolegami z Rádia Slovensko, aj podarilo. Pomoci nikdy nie je dosť, v našich mysliach teda už teraz plánujeme budúcoročnú letnú kampaň. Nateraz vieme, že ak sa uskutoční, bude to iná cesta, iné príbehy a scenáre. Jediné, čo sa však určite nezmení, bude náš cieľ,“ povedal intendant Rádia Slovensko Milan Urbaník.


Poslucháči Rádia Slovensko mali vďaka tomuto projektu možnosť spoznať rozličné osudy ľudí, združení či organizácií, ktoré hľadajú pomoc prostredníctvom spolupráce s portálom ludialudom.sk.  Príbehy a výzvy mali poslucháči možnosť počúvať na vlnách Rádia Slovensko od 26. júla pravidelne od pondelka do piatka v relácii Dobré ráno, Slovensko! s Petrou Bernasovskou a Richardom Dedekom, a následne aj počas celého dňa v krátkych reportážnych vstupoch.

Zdroj: Stanislav Čačko, RTVS