Talentovaná mladá speváčka Lucia Gibarti prespievala jednu z najznámejších skladieb Karola Duchoňa s názvom ,,Cítim,,. Po vydaní energickej piesne Flame so šmrncom elegancie sa tentokrát  rozhodla prespievať jednu z najkrajších piesní od Karola Duchoňa. Výsledkom je akustická verzia plná emócií, z ktorej majú fanúšikovia zimomriavky. Zverejnila k nej aj autentický live videoklip, ktorý sa natáčal v krásnom prostredí hotela Zelená Lagúna na Domaši. Klip k tejto piesni natočil šikovný režisér Peter Gábor, ktorý so speváčkou spolupracoval aj na jej poslednej novinke.

,,Karol Duchoň hudbu miloval a všetku jeho lásku cítiť v každej jednej piesni. Bol to samorast. Bez hudobnej školy, s nádhernou barytónovou farbou, unikátnym prejavom aký sa nedá naučiť a s akým sa jednoducho narodíte. “ poznamenala speváčka.

,,Túto skladbu som vždy túžila naspievať a Karol Duchoň bol pre mňa vždy úžasný spevák približujúci sa úrovni Karla Gotta. S kapelou túto pieseň hráme aj na našich koncertoch, no v zrýchlenej verzii. Málokto vie že skladba ,,Cítim,, vznikla v roku 1975 a to v anglickom jazyku pod názvom ,,Feelings,, a hudbu k nej zložil Albert Moriss. Neskôr ju prespievala aj americká speváčka Nina Simone a následne na to k nej zložil text slovenský textár Albín Škoviera a Karol Duchoň to bravúrne zaspieval. “ hovorí speváčka.


 Lucia Gibarti je aj členkou známej slovenskej kapely Hrdza, s ktorou koncertujú na Slovensku i v zahraničí a s kapelou pracujú na nových piesňach, no Lucia sa venuje aj vlastnej tvorbe a čoskoro jej fanúšikov čaká ďalšia novinka. ,,Onedlho plánujem vydať novú pieseň, bude v slovenskom jazyku a mala by vyjsť koncom augusta. Pripravujem k nej aj tématicky ladený videoklip a už sa veľmi teším na výsledok. “ uzatvára Lucia Gibarti, charakteristická svojou autentickosťou, nevšednou farbou hlasu a hlavne chuťou tvoriť a koncertovať.

Zdroj: Miroslav Felber, PR manažér