Jarné turné Lucie Šoralovej a kapely Nerez malo veľký úspech a tak sa rozhodli pokračovať aj na jeseň. Pridávajú tri koncerty v Novom Meste nad Váhom, v Banskej Bystrici a v Bratislave. Fanúšikovia toto netradičné hudobné  spojenie oceňovali a vraveli o nádhernom zážitku, ktorý chcú hudobníci dopriať aj ďalším nadšencom kvalitnej hudby. Na koncertoch zaznie program zložený z piesní Lucie Šoralovej a jej kapely La Alma, ďalej piesne Nerezu, napríklad „Kočky“, či „Kytička“, ktoré kedysi s nimi spievala Zuzana Navarová, a aj súčasné skladby tejto obľúbenej českej kapely. Nebude chýbať ani slávna pieseň „Já s tebou žít nebudu“, ktorej Lucia a Nerezáci nedávno dali novú podobu. Nenechajte si ujsť koncerty, z ktorých cítiť čistú radosť z hudby!

Spojenie Lucie Šoralovej a kapely Nerez sa ukázalo ako skvelý nápad. Fanúšikom sa ich spoločné jarné turné páčilo natoľko, že sa rozhodli pokračovať aj na jeseň a pridávajú tri koncerty.

„Program je zložený z troch rovín. Hráme Luckin repertoár s La Alma, kde sa my pripojíme hrou na gitaru a vokálmi. Potom to budú piesne Nerezu, napríklad „Kočky“, či „Kytička“, ktoré kedysi s nami spievala Zuzana Navarová, a potom naše súčasné piesne,“ vraví spevák a gitarista Nerezu Vít Sázavský. Návštevníci jarného turné boli koncertmi nadšení! Jesenné prídavky si doslova vyžiadali. „Lucia Šoralová a Nerez sú naozaj brilantným spojením.“

 „Koncert bol nádherný zážitok, číra radosť z hudby sa z pódia  preniesla na nás v publiku, hneď by som si to zopakovala,“ konštatovali fanúšikovia.

Sympatická speváčka a hudobníci z Nerezu si okamžite vynikajúco muzikantsky „sadli“. Ukázalo sa to už vtedy, keď prerábali pieseň „Já s tebou žít nebudu“, ktorú preslávila zosnulá pesničkárka Zuzana Navarová. Aj tú hrali na koncertoch a fanúšikom sa veľmi páčila.

„Je to taká Nerezácka klasika, rodinné striebro. Milujem túto pesničku. Zuzanu Navarovú som mala a stále mám veľmi rada. Chýbajú mi jej piesne, ktoré už nestihla napísať. A to, čo stihla, je pre mňa majákom v mori,“ vyznala sa Lucia Šoralová.

„My sme niekoľkokrát počas svojej kariéry zažili, že nám osud priniesol do cesty nejakú šikovnú talentovanú speváčku. Radi spievame s babou v kapele, je to paráda. Toto prepojenie s Luciou prináša veci, ktoré by sa v čisto pánskej zostave nestali, to je jasné,“ uzavrel Vít Sázavský.

Lucia Šoralová už roky vystupuje s kapelou La Alma v zložení Michal Mihok – akordeón, Martin Brunner – piano a Miloš Klápště – kontrabas. Pridané koncerty budú v novembri. Lístky sa dajú kúpiť v sieti Predpredaj.sk  a v miestnych pokladniach.

Lucia Šoralová & La Alma Stara láska Nerez a vy
15.11. Nové Mesto nad Váhom – Blue Note
16.11. Banská Bystrica – Aula SZU
17.11. Bratislava – Ateliér Babylon

Zdroj: Propaganda House
Foto: Peter Karackaj a Peter Ondrejka