CinemArt SK

Londýnska premiéra filmu „Malá morská víla“, hraného spracovania animovanej klasiky štúdia Disney, ktorá získala Oscara®, sa uskutočnila dnes večer v Londýne a herci a tvorcovia filmu sa zišli na slávnostnom modrom koberci pred Odeon Luxe Leicester Square, aby si pripili na blížiace sa uvedenie filmu. Film „Malá morská víla“ vizionárskeho režiséra Roba Marshalla sa do slovenských kín dostane už 25. mája 2023.

Na slávnostnom uvedení filmu v Londýne sa zúčastnili hviezdy Halle Bailey, Jonah Hauer-King, Daveed Diggs, Jacob Tremblay, Javier Bardem, Melissa McCarthy, Noma Dumezweni a Art Malik, režisér/producent Rob Marshall, producenti Marc Platt a John DeLuca, skladateľ Alan Menken, výkonný producent Jeffrey Silver a hostia vrátane Jamesa Cordena, Stanleyho Tucciho, Guya Ritchieho, Sira Tima Ricea, Alexandra Molonyho a ďalších.


„Malá morská víla“ je obľúbený príbeh Ariel, krásnej a temperamentnej mladej morskej víly s túžbou po dobrodružstve. Najmladšia z dcér kráľa Tritona Ariel túži zistiť viac o svete za morom a počas návštevy hladiny sa zamiluje do šviháckeho princa Erika. Hoci morské panny majú zakázané stýkať sa s ľuďmi, Ariel musí nasledovať svoje srdce. Uzavrie dohodu so zlou morskou čarodejnicou Uršulou, ktorá jej dá šancu spoznať život na súši, ale nakoniec ohrozí jej život – a korunu jej otca.

Vo filme účinkujú speváčka a herečka Halle Bailey („grown-ish“) ako Ariel; Jonah Hauer-King („Psia cesta domov“) ako Eric; držiteľ ceny Tony Award® Daveed Diggs („Hamilton“) ako hlas Sebastiana; Awkwafina („Raya a posledný drak“) ako hlas Scuttle; Jacob Tremblay („Room“) ako hlas Floundera; Noma Dumezweni („Mary Poppins sa vracia“) ako Kráľovná; Art Malik („Homeland“) ako Sir Grimsby; s držiteľom Oscara® Javierom Bardemom („No Country for Old Men“, „Byť richtárom“) ako kráľ Triton; a dvojnásobnou nominantkou na Oscara® Melissou McCarthy („Can You Ever Forgive Me? “ „Družičky“) ako Uršula. Režisérom filmu „Malá morská víla“ je na Oscara® nominovaný Rob Marshall („Chicago“, „Mary Poppins sa vracia“), scenár napísal dvojnásobný nominant na Oscara David Magee („Život Pí“, „Hľadanie Krajiny-Nekrajiny“). Hudbu k piesňam zložil niekoľkonásobný držiteľ Oscara® Alan Menken („Kráska a zviera“, „Aladin“), texty piesní napísal Howard Ashman a nové texty piesní napísal trojnásobný držiteľ ceny Tony Award® Lin-Manuel Miranda („Hamilton“, „Vo výškach“). Producentmi filmu sú dvojnásobný držiteľ Emmy® Marc Platt („Jesus Christ Superstar Live in Concert“, „Grease Live!“), Miranda, dvojnásobný držiteľ Emmy John DeLuca („Tony Bennett: An American Classic“) a Rob Marshall, výkonným producentom je Jeffrey Silver („Leví kráľ“).

Novú Disney snímku Malá morská víla prináša do kín distribučná spoločnosť CinemArt SK už 25. mája.

Zdroj: Perla Žinčíková, CinemArt SK
FOto. CinemArt SK