Vlaňajšie spoločné Vianočné turné Roba Opatovského a Márie Čírovej malo triumfálny úspech a tak obaja obľúbení hudobníci vypočuli volanie fanúšikov a tento rok si ho zopakujú. Program však bude trocha iný ako minulý rok. Znova síce nebudú chýbať krásne vianočné pesničky, no keďže návštevníkom sa najviac páčili ich duetá, tento raz ich ponúknu viac. Všetci sa totiž zhodli na tom, že Robov zamatový a Máriin čistý hlas spolu prekrásne ladia. Zaznie nádherná skladba „Aleluja“, ale aj ďalšie dojemné piesne ako „Vianočná pošta“, „Čas sviečok“, „Vianoce“, „Dieťa spí“ a ďalšie. Nenechajte si ujsť úžasné Vianočné turné Márie Čírovej a Roba Opatovského! Štartujú ho už 4. decembra v Považskej Bystrici.

Mária Čírová a Robo Opatovský sa opäť rozhodli rozdávať vianočnú pohodu. Ich spoločné turné bolo minulý rok megaúspešné a fanúšikovia si doslova vyžiadali repete!

„Koncerty s Máriou boli pre mňa hudobným zážitkom. Je to úžasná speváčka a veľká profesionálka, ale aj kamarátka a bezprostredná žena. Najviac som si užíval duetá s Máriou – „Vianoce“, „Čas sviečok“, „Prší“ a takisto Máriin song „Kto vie“. Tento rok chceme pre našich fanúšikov pripraviť viac prekvapení. Jedno, čo môžem prezradiť je, že budeme spievať viac duet, nakoľko to sa minulý rok návštevníkom páčilo najviac. Ladí nám to spolu veľmi dobre,“ vraví Robo Opatovský.

„Minulý rok sme vyskúšali netradičné spojenie Roba a mňa v jednom programe. Na koncertoch bola skvelá atmosféra a keďže sme mali veľa pozitívnych reakcií, rozhodli sme sa tento rok si to zopakovať. Milujem Vianoce aj celú tú atmosféru okolo, čiže vianočné pesničky majú vždy u mňa špeciálne miesto. Niekedy počúvam tieto skladby aj cez rok a vždy ma dokážu upokojiť a aspoň trošku navodiť tú vianočnú pohodičku,“ vyznala sa Mária Čírová.

Robo aj Mária zaspievajú i svoje tohtoročné novinky, z ktorých sa už stali hity – Mária skladbu „Iba tebe“ a Robo „Keď muž miluje ženu“. Isté je, že koncerty budú naozajstnými lahôdkami a budú priam prekypovať šťastím a láskou. I tie piesne, ktoré dvojica spievala už vlani, však tento rok dostanú trochu iný šat.

„Program bude mierne zmenený a hlavne bude iné nástrojové obsadenie, čiže zvukovo to bude určite veľmi zaujímavé,“ prezrádza Mária Čírová.

„Na základe úspešnosti môjho „Unplugged turné“ som oslovil Štefana Bugalu, ktorý bude hrať na perkusiách a vibrafóne, trúbku a akordeón som tentoraz zveril Ondrejovi Jurašimu, basovú gitaru a kontrabas Jankovi „Cucovi“ Gajlíkovi a na akustickú gitaru bude hrať jeden z najlepších slovenských gitaristov Andrej Urminský,“ dopĺňa Robo Opatovský.

Vianočné turné odštartuje obľúbená dvojica 4. decembra v Považskej Bystrici a okrem nej ešte navštívi ďalších 5 miest.

„Veľkou výzvou pre nás oboch je bratislavský Istropolis a trenčiansky Piano club. Minulý rok sa nám podarilo vypredať Veľkú sálu Istropolisu, tak dúfam, že aj tento rok to vyjde. A Trenčín patrí medzi moje obľúbené slovenské mestá. Dúfam, že tam máme veľa fanúšikov a podarí sa nám zaplniť aj Piano club v Trenčíne,“ uzatvára Robo Opatovský.

Lístky na turné Márie Čírovej a Roba Opatovského sa dajú zakúpiť v sieti Predpredaj.sk alebo priamo na mieste konania koncertov. Všetky informácie o aktivitách Roba Opatovského nájdete aj na jeho webe: www.roboopatovsky.com.

 

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House
Foto: Lenka Filipeje