Continental film

Do slovenských kín prišla nová česká komédia Večierok, ktorú nakrútil známy herec a režisér Michal Suchánek. Okrem viacerých českých filmových hviezd – Karla Rodena, Táni Dykovej či Jiřího Langmajera – sa v nej objaví aj slovenský hudobník a porotca úspešnej speváckej súťaže Marián „Čeky“ Čekovský.

Na večierku z názvu filmu sa postupne schádzajú bývalí spolužiaci. Stretnutie by sa pravdepodobne nieslo v duchu nostalgického spomínania, ak by namiesto ďalšieho spolužiaka nezazvonil pri dverách podomový predavač a nepriniesol nečakanú správu o kamarátovi, ktorý už nikdy nedorazí. Účastníci večierka sa za ním spoločne vydávajú autobusom a počas cesty sa ukáže, že hovoriť o skutočných pocitoch je omnoho zložitejšie, než by sa na prvý pohľad zdalo.

 „Hrám Pištu Petőfiho, homosexuála, ktorý sa živí spievaním piesní po rôznych pofidérnych večierkoch, kde jeho agent predáva vysávače. Postava je to naozaj veľmi pestrá a tešil som sa na to, že môžem spolupracovať s takými osobnosťami, ktoré okolo mňa hrajú,“ hovorí o svojej úlohe Čekovský a dodáva, že si vyžadovala aj nevídanú fyzickú zmenu. „Kvôli tomuto filmu som sa oholil a dal som si v podstate nový dizajn – taký, že ma omladil asi o dvadsať rokov!“

Večierok nakrútil Michal Suchánek, známy ako herec z filmu Snežienky a machri či relácie Tele tele, podľa svojej úspešnej divadelnej hry. Na poli celovečerného filmu ide o jeho režisérsky debut, ktorý nakrútil vlani v lete. Na uvedenie čakal kvôli pandemickým obmedzeniam do konca aktuálneho leta a v slovenských kinách si ho diváci a diváčky môžu vychutnať vďaka distribučnej spoločnosti Continental film.


Zdroj: Peter Gašparík, Continental film
Foto: Continental film