Tony Košař

Raper, spevák, bubeník a fighter Otakar Petřina mladší, všetkým známy ako Marpo, v poslednej dobe tvorí novú hudbu mimo očakávaní svojich fanúšikov a kritikov. Po netradičnom spojení so Sebastianom Navrátilom na tracku „NEZAPOMÍNÁM“ prišiel s nezvyčajnou popovou piesňou „Jsem prostě takovej“. Oba singly sa dočkali zaslúženého úspechu a všetko tak vyústilo do úplne nového EP Don’t Quit Now, na ktorom hosťuje napríklad čím ďalej tým viac populárnejší raper Refew alebo kolega z TroubleGangu WHNT. Faktom, že sa máme na čo tešiť je aj to, že limitovaná fyzická edícia nového albumu sa vypredala v priebehu pár hodín.

„Na tomto EP som vybehol zo zabehnutých koľají, čo pre mňa znamená nové postupy, flows a polohy,“ vysvetľuje Marpo, prečo sa nahrávka „Don’t Quit Now“ až tak vymyká jeho doterajšej tvorbe. Okrem už spomenutého rádiového tracku sa na albume objavia aj obľúbený rockovejší singel „Zase další pondělí“, spolupráca s Refewem s názvom „Vrána“ alebo track „Jebat běžnej život“, na ktorom Marpo spolupracoval s dlhoročným členom TroubleGangu, ktorý sa prezýva WHNT.

Aj pokiaľ ide o produkciu vsadil Marpo na osvedčenú spoluprácu s Marcusom Tranom, cover zase vytvoril dvorný fotograf Tony Košař. „Myslím, že sa cover naozaj podaril. Špeciálna limitka albumu bola vypredaná zhruba do dvanástich hodín naším fanklubom,“ dodáva s nadšením Marpo.


Album avizuje videoklip a singel „Můžeš jít“. Jednoduchý, ale vizuálne pôsobivý snímok má na svedomí uznávaný videomaker Papa pech a fanúšikovia sa tak môžu naladiť na EP Don’t Quit Now práve vychádza.

Zdroj: Tomáš Karpel, Universal Music
Foto: Tony Košař