Nikola Omziwieczki

Doma patrí medzi najznámejšie mená súčasnej hudobnej scény, nedávno si získal fanúšikov na veľkom českom festivale a už čoskoro na Pohoda festivale. MAZ Univerze – luxemburský raper a skladateľ je známy svojim jedinečným štýlom, má originálny flow a v textoch odzrkadľuje pocity dnešnej Gen Z. Jeho hudba je explóziou alternatívneho emo-rapu s odkazmi na punk a metal. Na Slovensku sa čoskoro predstaví na Pohoda festivale, kde si jeho vystúpenie môžete pozrieť v sobotu 13. júla.

Maz Univerze sa na svoju veľkú premiéru na Pohode veľmi teší: „Hrať na takom obrovskom a jedinečnom festivale, akým je Pohoda Festival, je niečo, čo som si nikdy nevedel predstaviť. Na túto šou čakám a pripravujem sa už dlhé mesiace. Sľubujem vám výbušnú, úprimnú a emotívnu šou. Neskutočné sa teším…. Dúfam, že sa tam vidíme!“ Že sa je na čo tešiť potvrdzuje jeho nedávne vystúpenie na českom festivale Rock for People, kde uchvátil a roztancoval tisícku fanúšikov, čo je vidieť aj na jeho Instagrame.

Maz Univerze je povestný skvelými live šou, od roku 2018 sú jeho veľké koncerty pravidelne vypredané. V roku 2022 dokonca získal cenu Na Luxembourg Music Awards za najlepšie živé vystúpenie. Minulý rok koncertoval aj na svetoznámych festivaloch – maďarskom Szigete či na holandskom ESNS.


Nedávno vydal EP Emo Season, jeho dve prvé skladby „School Reunion“ a „Hope“ boli najranejšími skladbami luxemburských rádií. Nový singel „Down The Rabbit Hole“, ktorý vyjde 12. júla, naspieval MAZ Univerze spolu s francúzskym raperom Nallas. Táto skladba je posledným  singlom pred vydaním nového albumu „Little Prince“. Pieseň je o objavovaní neznámeho a o tom, ako je dôležité, aby sme ako ľudia rástli a rozvíjali sa. Obaja umelci opisujú, že šťastie nie je večný stav, ktorý možno dosiahnuť, a že je potrebné konfrontovať sa s temnejšími a tajomnejšími stránkami svojho života, aby sme plne porozumeli sebe a svojim emóciám.

Maz Univerze a jeho hudba určite stoja za povšimnutie. Ak sa chystáte na Pohodu, určite nevynechajte jeho koncert v Aréne Slovenskej sporiteľne v sobotu, alebo za započúvajte do jeho tvorby na Spotify.

Zdroj: TS, Silvia Turnerová
Foto: Nikola Omziwieczki