Slovenské reggae dosiahlo dnešným dňom svoj ďalší významný míľnik. Po vyše štyroch rokoch si do svojej diskografie zapisuje kapela Medial Banana svoj tretí radový album s názvom Nedotknuteľní. Najvýraznejší domáci predstavitelia žánrov reggae a dancehall vydávajú svoj nový, dlho ohlasovaný a ešte dlhšie očakávaný počin pod hlavičkou dvorného vydavateľstva Reggae Callin’ Records v distribúcii Warner Music. Album je oddnes (piatok 15.5.2020) dostupný na všetkých streamovacích službách ako Spotify, Deezer, Tidal či Apple music a zberatelia sa už o pár dní dočkajú CD aj vinylov!

Nový album Medial Banana vznikal takmer celý v domovskom štúdiu Wellders v Bratislave a obsahuje trinásť autorských skladieb, o ktorých mix sa postaral Jaro Žigo Jr. a o master Američan Chris Graham. Pestrosť žánrových presahov jednotlivých členov sa aj tentokrát prejavuje v mimoriadnej rôznorodosti materiálu, avšak s charakteristickým ‘banánovským’ zvukom. Nájdeme tu vedľa seba rub-a-dub hymnu “Rudebwoy”, energický drum’n’bass “One Love” s anglickým Mc Jimmy-m Dangero-m, uvoľnený letný hit “Slnečné brýle”, či recesistické roots reggae “Detektív vyčmuchal”. Silný ohlas zaznamenáva hlavne singel “Staré časy”, ktorý je výsledkom spolupráce so spriatelenou kapelou Polemic či tanečný hit “Môžem všetko”. Na potenciálny úspech v mainstreamových vodách má našliapnuté aj titulná zaľúbená pieseň “Nedotknuteľní” s chytľavým refrénom a štipľavými slohami. Vydanie albumu sprevádza aj uletený nový klip z chránenej dielne Nefkus na skladbu “Život ide ďalej”, ktorá síce neplánovane, ale pomerne trefne vystihuje aktuálnu dobu koronovú.

Chalanov z Medial Banana zasiahla pandémia počas spoločnej tour s Polemicom, ktorá sa aktuálne presúva na október. Najbližšie môžete banánov vidieť naživo z pohodlia a bezpečia svojich domov, presne na Deň detí, 1. júna o 20:00 na kapelnom YouTube a Facebooku, počas špeciálneho live stream koncertu k novému albumu. Svojich obľúbených hudobníkov môžete v týchto časoch podporiť najmä kúpou ich hudby (CD, vinylov), merchu alebo aj kúpou symbolického vstupného. Stay home, stay safe & listen to reggae music!

Hudbu a merch Medial Banana nájdeš na Rukahore.sk. Novinky o kapele hľadaj na webe, facebooku a instagrame.

Zdroj: Sveťo Moravčík, Medial Banana
Foto: Medial Banana


Podporte náš web Vami zvolenou čiastkou a prispejete na ďalší rozvoj PartyPortal.sk

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.