Spevák a skladateľ Miro Žbirka nás minulý rok navždy opustil, ale jeho hudba a odkazy zostávajú s nami ďalej. V roku, v ktorom sa mala oslavovať jeho sedemdesiatka budú rezonovať veľmi intenzívne. Na jeseň sa v Bratislave, Prahe a Londýne chystá veľká koncertná pocta jeho hudbe. Legendárne skladby a veľké hity na nich zahrajú a zaspievajú hviezdy sú časnej slovenskej a českej hudobnej scény. Všetci umelci, ktorí nezištne prijali pozvanie na koncert TRIBUTE TO MIRO ŽBIRKA 70 vzdajú hold tvorbe výnimočného
autora a speváka. A určite si aj zaspomínajú na svoje zážitky s československou hudobnou legendou. Mená účinkujúcich budú zverejňované postupne, vždy s označením MEKYNAVEKY, ktoré bude jednotiacim motívom všetkých aktivít spojený ch s poctou Mirovi Žbirkovi.

Koncerty TRIBUTE TO MIRO ŽBIRKA 70 sa uskutočnia 17.10. 2022 v NTC Aréna Bratislava, 21.10.2022 v O2 Universum v Prahe a 23.9.2022 v londýnskom 229 Venue.

Každý z týchto koncertov bude výnimočnou viac ako dvojhodinovou hudobnou a vizuálnou šou, ktorá bude oslavou hudby Mira Žbirku vo všetkých jej podobách.

Už čoskoro sa objaví nový singel a videoklip. Bude to prvá skladba z pripravované ho posledného albumu, ktorý m sa pomyselne uzavrie viac ako päťdesiatročná autorská cesta Mira Žbirku. V čase lockdownov, keď boli zrušené koncerty k nemu postupne napísal hudbu a texty, ktoré stihol v posledných mesiacoch aj naspievať. Jeho vydanie je naplánované na jar. Dokončením a produkciou albumu poveril Meky svojho syna Davida, ktorý na ňom intenzívne pracuje v londýnskom štúdiu Konk.


Na Mekyho albumy Nemoderný chalan a Chlapec z ulice sa bude spomínať v špeciálnom programe na festivale Pohoda. Na DVD vyšla aj posledná, tretia séria televíznej show Doupě Mekyho Žbirky a pripravujú sa aj ďalšie prekvapenia, ktoré si fanúšikovia nájdu na oficiálnom webe a facebooku a instagrame.

Vstupenky na TRIBUTE TO MIRO ŽBIRKA 70 nájdete v sieti Ticketportal.sk.

Zdroj: Rado Mešša, pro:messa