Súčasné opatrenia v súvislosti s koronou dávajú kultúre poriadne zabrať. Muzikanti, herci, osvetlovači, moderátori, komici, zvukári či produkční zostali bez možnosti pracovať. Vláda ani ministerstvá neragujú adekvátne. Internet zaplavili pohŕdavé komentáre neslušných ľudí, ktorým je hodnota umenia zjavne cudzia.

Viete si predstaviť, že si cestou do práce nezapnete do slúchadiel obľúbenú hudbu? Že si nezapnete s frajerkou romantický film, ktorý síce nenávidíte, ale čo by ste pre ňu neurobili? Viete si predstaviť, že prídete domov a nebudete si môcť zapnúť telku či obľúbené seriály? Že nebudete môcť ísť na festival, na ktorý sa celý rok tak veľmi tešíte? Že nebudete skákať pod pódiom obľúbeného interpreta a spievať si jeho pesničky, ktoré viete všetky naspamäť?

Ľudia akosi ignorujú fakt, že akákoľvek forma umenia je neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného bytia. Navyše nevnímajú, kto všetko stojí v pozadí toho, že akékoľvek umenie vôbec existuje.  Aj preto sa umelecká obec spojila, aby pripomenula dôležitosť kultúry a ľudí, ktorí ju robia – pretože tu žijú s nami.

Na mestskom feste Žijeme tu s vami vystúpia umelci bez akéhokoľvek nároku na honorár. Medzi účinkujúcimi sa predstavia: akrobat Vertigo, tanečníci Grupo Caliente, Mondance, Quan, Lacko Cmorej a protikoronová pohyby, SH University, Silné reči Jana Gorduliča, speváčky Jana Lehotská, Zuzana Mikulcová, Andrea Kiráľová Somorovská, kapely Lomnické Čhave, pán Stanislav & Raketa, prvá liga slovenského jazzu – Rado Tariška a spol s nestarnúcim Petrom Lipom, Le Payaco, raperi Šorty & Adiss či talentovaný huslista Filip Jančík.

Event sa uskutoční už tento štvrtok na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Vezmite si rúška a príďte aj vy podporiť kultúru na Slovensku. Viac sa o podujatí dozviete na facebooku.