Kapela MIRAI sa ďalším singlom približuje k vydaniu nového albumu. Práve vydanou piesňou nespíš MIRAI jasne potvrdzujú svoje nové hudobné smerovanie. Po atypickom tracku dopis, aktuálnom hite summer love a silvestrovskom prekvapení vo forme piesne all night long s vizuálom z minulého turné ARENA TOUR štvorica zo severnej Moravy prichádza s piesňou nespíš. Réžiu videoklipu pripravil mladý tím Butterfly Kids, produkciu singlu obstaral už tradične Ondřej Fiedler alias fiedlerski. 

Na novom tracku jedna z najúspešnejších českých kapiel súčasnosti pracovala hneď v niekoľkých krajinách. „Ten proces vzniku sa vlastne odohrával na x miestach. Začalo to v Holandsku, potom sme na tom robili s kapelou na chate niekde vo Veľkých Karloviciach na kapelnom sústredení a finálne teda Berlín. No a vlastne to potom miešal chlapec, čo má Grammy v LA,“ spomína frontman Mirai Navrátil. Song, na ktorom sa podieľal songwriter Ján Vávra a jeden z najžiadanejších producentov súčasnosti fiedlerski, napísal Mirai spontánne v dedinke kúsok od Eindhovenu. „Tematicky je to trošku spomienka na jeden románik z minulosti, ktorý mal nie úplne jasnú líniu svojho konca, čo tak niekedy býva,“ vysvetľuje s úsmevom námet piesne. 

Klip k najnovšej ochutnávke z pripravovaného a očakávaného albumu, skupina  spoluvytvárala s tímom Butterfly Kids, ktorý má na svedomí vizuály napríklad pre Bena Cristovaa či Sofiana Medjmedje. „Nicolasa z Butterfly Kids poznám z koncertov a akcií už roky a dlho som nevedel, že točí klipy. Teraz sa to všetko spojilo a budeme spolu robiť rovno dva,“ teší sa Mirai Navrátil na budúcu spoluprácu. 


Milostná pieseň s nevšednou produkciou fanúšikom napovie, akú bude mať podobu ich štvrtá štúdiovka, ktorá uzrie svetlo sveta už tento rok na jar. Kompletný repertoár obľúbenej kapely potom zaznie v lete na MIRAI Summer Festoch. Okrem veľkolepých koncertov v štrnástich mestách naprieč republikou sa môžu priaznivci kapely tešiť na nabitý program po celý deň, večernú show a vynikajúce jedlo a pitie. Mirai Navrátil, Šimon Bíly, Tomáš Javůrek a Michal Stulík v prvom rade sľubujú osobný kontakt s fanúšikmi a deň plný zábavy. 

Vstupenky sú k dispozícii:
sLOVEnsko tour 2024 kúpiť TU
Summer Fest 2024 TU

Zdroj: Tomáš Karpel, Universal Music