Mladá speváčka Anika IRIS po troch úspešných oficiálnych singloch ALIVE, JUST ANOTHER DREAM a BEAUTYS THERE prichádza s koncertnou verziou svojho songu. Živák sa nakrúcal na koncerte 23.11. 2022 v bratislavskom klube UNIK.

Kapela hrala v zložení : Anika Iris – spev, ak. gitara, Samuel Varga – el. gitara, Miroslav Tallo – basgitara a Patrik Horňáček – bicie.

Takmer pred rokom – 7.1.2022 som vydala oficiálny klip k songu Just Another dream, ktorý produkovali M. Rakovický a O. Fillner zo štúdia Lavagance, video sme nakrúcali v Zlatej sále na zámku Šimák v Pezinku. V tom čase som mala pri sebe len bubeníka Paťa, s ktorým sme hrávali prevažne unplugged verzie mojich piesní. Za jeden rok sa toho udialo veľmi veľa. V súčasnosti hráme vo štvorici, takže sa zmenil charakter aj aranžmány piesne“, s úsmevom upresňuje Anika.

Pamätám si, ako som vychytával basové party skladby Just.. z Anikinho YouTube pred tým, než som na inzerát prišiel do kapely. Naživo ju hráme v dravšej, rýchlejšej forme, každý do nej dávame kus svojho muzikantského cítenia. Ono to už tak býva, že koncertný adrenalín zvyšuje BPM každej skladby. Týmto songom otvárame väčšinu našich vystúpení, jeho súčasťou je aj symfonické intro. Atmosféra v klube UNIK bola skvelá, my aj fanúšici sme si to užívali“, jedným dychom dodáva basák Miro.

Každopádne to vidieť aj z videa, o ktoré sa postaral Stanislav Gužák. Sympatickí teenageri si muzikantsky aj ľudsky veľmi sadli a z ich vystúpení vyžaruje pozitívna energia, radosť z hry, v neposlednom rade aj profesionálna zručnosť.


V letných mesiacoch vystúpili na festivaloch na Slovensku, v Čechách a aj v Nemecku. Na jeseň stihli akciu Itapa Expo 2022, boli hudobnými hosťami festivalu Prix ex Aeguo na rádiu Devín, koncom novembra zahrali v talkshow A. Banášovej „Trochu inak s Adelou“. Live videom tak dali hudobnú bodku za intenzívnym rokom 2022.

Zdroj: Richard Gužák, Agentúra RUNNER