Kofola

Šesť zamilovaných párov bude na tohtoročný festival Grape spomínať celý život. V Láskyplný piatoček, aj nasledujúcu sobotu, im totiž Kofola zorganizuje svadbu priamo v areáli festivalu. Prvé páry si už svoje ÁNO povedali v júli na festivale Colours of Ostrava, teraz v auguste sa Kofokaplnka lásky presunula práve na festival do Trenčína. Zamilované dvojice oddá zástupca mesta Trenčín, ale lásku si tu môžu spečatiť aj ďalšie páry. Sviatočná atmosféra Kofokaplnky a hudba festivalu budú tou správnou kulisou aj pre tých, čo si chcú obnoviť manželský sľub, alebo požiadať svoju polovičku o ruku.

Piatok 11. júla a sobota 12. júla sa stanú výnimočnými pre 6 dvojíc, ktoré sa rozhodli spečatiť svoju lásku oficiálnym manželským sľubom nielen v prítomnosti svojich najbližších, ale za prítomnosti tisícov účastníkov festivalu Grape a pri hudobnej kulise hviezd festivalu. Párov, ktoré sa pod vlajkou Kofoly chceli na festivale oddať, však bolo oveľa viac. Na špeciálnej stránke sa ich prihlásilo neuveriteľných takmer 150.

„Láska je tu pre všetkých a v projekte Láskyplný piatoček sa snažíme ľudí inšpirovať, aby si urobili čas na seba a na svoju lásku. A svadba na festivale je vlastne ten najodvážnejší spôsob, ako to urobiť. Pretože keď ju miluješ, nie je čo riešiť,“ vysvetľuje Eva Stejskalová, manažérka značky Kofola, prečo zaľúbencom ponúkli priestor na spečatenie lásky priamo na festivale.


Festivalové svadby pre každého

Okrem 6 oficiálnych svadieb však bude Kofokaplnka počas festivalu otvorená aj pre páry, ktoré by si chceli vyskúšať svadbu “nanečisto”. Stačí do nej prísť v piatok alebo sobotu po tretej hodine, nasadiť si závoj, zobrať do ruky kvet a slávnostne vysloviť svoje áno. Vzhľadom k požiadavkám zákona bude tento manželský sľub neoficiálny, ale prečo by si zamilovaný pár nemohol svoju chvíľu poriadne užiť a roztočiť to vo víre festivalu. Festivalová svadba prestáva platiť s poslednou piesňou na Grape. Alebo že by nie? 😊

Záujem o svadby na festivale nás zaskočil, prihlášok prišlo naozaj veľa. Príbehy jednotlivých párov nás chytili za srdce, a tak sme sa rozhodli okrem svadby pre jeden víťazný pár zorganizovať aj ďalších päť svadieb. Samozrejme sme pozvali aj svadobčanov. Každý pár od nás dostal 14 vstupeniek – pre dvoch snúbencov, ich svedkov, rodinu a najbližších priateľov a okrem zabezpečenia oficiálneho svadobného obradu sa postaráme aj o nezabudnuteľnú hostinu pre všetkých svadobčanov,“ dodáva za Kofolu Eva Stejskalová. Ako svadobný dar dostanú od organizátorov festivalu aj vstupenky na budúci ročník Grape, aby tu mohli osláviť svoje prvé výročie.


Netradičné svadby sú súčasťou projektu Láskyplný piatoček, ktorým Kofola upozorňuje na to, že o lásku je potrebné sa starať. Podľa štatistík totiž väčšina Čechov a Slovákov trávi so svojím partnerom či partnerkou len 2,5 hodiny denne, z toho navyše väčšinu času pri rutinných činnostiach. Viac o aktivitách Kofoly a tipoch na trávenie romantických chvíľ nájdete na webe.

Príbehy našich párov

Novomanželia Katarína Ofúkaná a Vladimír Julényi
Svadba v Kofokaplnke bude v piatok 11. 8. od 15 hod.

Prečo by ste chceli svadbu na festivale Grape?

Aj keď možno vekovo sme už starší, super by sme si užili warm up party pri ohníku a najmä neskôr žúrku na Malalatu, Slobodnú Európu, Paru, Medial banana. Mentálne delíme náš vek dvoma a som šťastná, že sme sa našli. Nechceme spolu zostarnúť, ale ostať spolu navždy deťmi.

Ako podľa teba vyzerá ideálny Láskyplný piatoček?

V lete voda, Kofola, slnko… večer víno, dobré jedlo, pohoda. V zime deka, netflix a ľudské teplo.

Ale láskyplný môže byť každý deň. Keď mi ustelie posteľ. lebo vie, že cez noc vyzlečiem perinu a neznášam to ráno naprávať. Keď mu nechám odkaz v desiate do práce.


Novomanželia Denisa Peknušová a Daniel Žuffa
Svadba v Kofokaplnke bude v piatok 11. 8. od 18 hod.

Prečo by ste chceli svadbu na festivale Grape?

Na festivale sme sa zoznámili, prečo sa na jednom aj nezobrať. Nakoľko máme malú dcérku, festivaly sme si museli odpustiť, no touto cestou by sme spojili príjemné s prijemným.

Ako podľa teba vyzerá ideálny Láskyplný piatoček?

Predtým, ako sme mali dieťa, tak to bol wellness, večera a pekný film. Aktuálne aj sushi z dovozu zaliate vychladenou Kofolou na balkóne.

Novomanželia Marika Pokorná a Jakub Kujan
Svadba v Kofokaplnke bude v piatok 11. 8. od 21 hod.

Prečo by ste chceli svadbu na festivale Grape?

Obaja sme dobrodruhovia, čím väčšiu blbosť vymyslíme, tým viac sa nám pozdáva. Sme vždy iní ako ostatní a svadba na Grape je dostatočne iná pre nás oboch. Na Grape chodíme obaja každý rok a je to náš obľúbený festival. Stretli sme sa na koncerte Viktora Sheena, keď do davu zakričal “Viktore, já tě milujuu”, ja som sa otočila a obaja sme sa na prvý pohľad zamilovali. O tom, že sa vezmeme, sme presvedčení od prvého dňa a svadba na Grape by už bola jednoducho osud.

Ako podľa teba vyzerá ideálny Láskyplný piatoček?

Milujeme rave-iť spolu na akcii, pričom pre nás zmizne celý dav a sme len my a hudba, ale nepohrdneme ani spoločným roztopením sa na gauči s nekonečnými rozhovormi do rána.


Novomanželia Barbora Čentešová a Milan Mihok
Svadba v Kofokaplnke bude v sobotu 12. 8. od 15 hod.

Prečo by ste chceli svadbu na festivale Grape?

Lebo by to bola riadna bomba. Začali sme spolu chodiť, keď sme mali 18 rokov a sme spolu už 11 rokov. Zažili sme spolu všeličo. Presťahovali sme sa do Plzne, kde sme pracovali, ale nevyšlo nám to tam, potom do Nemecka, kde sme boli 7 rokov a teraz sme rok a pol na našom krásnom Slovensku. A svadbu sme plánovali už minulý rok v auguste, všetko bolo vybavené a v tom sme zistili, že som tehotná. Po mnohých sklamaniach sa nám to nakoniec podarilo a máme našu malú lásku, ktorá sa narodila v decembri. Teraz na prípravu svadby nebolo ani moc času a normálne by som asi odpadla z takejto mega uletenej krásnej svadby. bol by to zážitok na celý život.

Ako podľa teba vyzerá ideálny Láskyplný piatoček?

Láskyplný piatoček momentálne znamená byť s našou malou láskou, ale stále máme radi zábavu a festivaly, aj keď je už na ne menej času. A samozrejme večer s Kofolou ľúúúúúbime.

Novomanželia Klaudia Torišková a Juro Danko
Svadba v Kofokaplnke bude v sobotu 12. 8. od 18 hod.

Prečo by ste chceli svadbu na festivale Grape?

BOL BY TO SPLNENÝ SEN!! Spoznali sme sa vďaka Sameyovi, na ktorého koncerty som dlho ako veľká fanúšička chodila, až nás jeden spojil. Vtedy som zistila, že môj priateľ je Sameyov kameraman a ďalšiu tour som už zažila spolu s nimi. Smiali sme sa, že to je osud a od začiatku sme si hovorili, že Samey raz na našej svadbe nemôže chýbať! Svadbou na Grape by sa spojilo všetko, čo od nej očakávame. Bolo by tam to, čo nás spojilo a čo obaja milujeme. Milujeme život, zábavu, dobrú hudbu. Vždy bol náš sen, aby naša svadba bola jedna veľká skvelá párty, ktorú môžeme zažiť s ľuďmi, ktorých milujeme!

Ako podľa teba vyzerá ideálny Láskyplný piatoček?

Láskyplný piatoček je hocijaký spoločný piatoček. Keďže my dvaja sme totálni parťáci, máme takmer vždy spoločný piatoček a je úplne jedno kde, ako, pretože si to spolu vždy vieme užiť aj o samote a v spoločnosti sa spolu vieme vždy poriadne baviť. Milujem to.


Novomanželia Paulina Glasová a Lukáš Oškera
Svadba v Kofokaplnke bude v sobotu 12. 8. od 21 hod.

Prečo by ste chceli svadbu na festivale Grape?

Sme celkom vzácna lovestory. Spoznali sme sa tindri a prvé rande sme končili v aute počúvaním hudby, pri čom sa nám vybila baterka a auto sme museli o 3 ráno na parkovisku tlačiť. Na Grape sme strávili prvé spoločne leto a odvtedy sme na ňom boli s blízkymi každý rok. Grape je pre nás oboch jednoducho letná srdcovka. Každý z nás má síce trochu iný music taste, avšak na Grape sa nám vždy stretne a užijeme si ho spolu. Zasnúbili sme sa minulý rok v auguste po koncerte Arctic Monkeys v Prahe a bola by to teda pekná symbolika – prvé spoločné leto, niečo, čo nás “spája” a čo si užívame so svojimi blízkymi, hudobné zásnuby a hudobná svadba. A samozrejme mali by sme ďalšiu story, ktorú budeme rozprávať našim deťom.

Ako podľa teba vyzerá ideálny Láskyplný piatoček?

S kamarátmi či blízkymi, niekde s pivom/prossecom na terase, bare ci na chate. Hudba, debaty a zábava, niečo, na čo môžeme radi spomínať.

Zdroj: TS, Ela Krchnavá
Foto: Kofola