Janka, Táňa sa spolu s Miriam, Martinou a Luciou už niekoľko rokov starajú o to, aby členovia core-teamu Pohody prežili posledné dni pred festivalom i počas neho. Gospelová scéna si žije na Slovensku svojim životom, preto sme na začiatku netušili, že sa o naše pohodlie starajú hudobné hviezdy. Až po niekoľkých rokoch sme zistili, že majú hudobnú skupinu a ešte k tomu mimoriadne úspešnú. Heartbeat. Debut Na ničom nezáleží viac vydali v roku 2015. Piesne ako „Verný Boh“ či „Tu ma máš“ majú na YouTube spolu vyše milión pozretí. Silná fanúšikovská základňa sa prejavila aj po vydaní druhého albumu Kam ma zavolá z minulého roka. Album v prvom týždni dominoval hitparádam predajnosti iTunes a Google Play na Slovensku a pár dní bol jednotkou dokonca aj v susednom Česku.

Heartbeat založili v Prievidzi v roku 2012 Jana Palajová, Táňa Teslíková, Gabriela Grešnerová a Zuzana Kmotorková ako súčasť zoskupenia worship hudobníkov Piar Music. Táňa je hlavnou textárkou kapely. Na tých sa podieľa aj bývala študentka huslí na konzervatóriu Jana, no jej doménou sú hlavne melódie. Ku kapele sa čoskoro pridali ďalší skvelí muzikanti ako klavirista a akordeonista Lukáš Zubaj, ktorý sa ako absolvent Hudobnej vedy stará o  hudobnú produkciu. O rytmus sa stará učiteľ bicích Matej Kojš a na violončelo hosťuje Peter Špaček z Prague Cello Quartet, ktorý po pražskej HAMU študoval aj na New England Conservatory v Bostone. Boris Štanga (basgitara) a Martin Humaj (elektrická gitara) hosťujú zo spriatelenej kapely Godknows. Ako sami uvádzajú, ich tvorba je reakciou na limity materiálneho sveta: „Žijeme v materiálnom svete, kde sú ľudia hladní po hodnote. Každý ale príde do okamihu, kedy mu materiálne ohodnotenie nestačí. Hľadáme sa v rôznych aktivitách, športe, meditácii, čo je pre človeka prirodzené. My sme našli všetko v Bohu, v kresťanstve, pričom nám nejde o náboženstvo, ale o vzťah s ním.“ Začiatkom júla predvedú Heartbeat svoj talent nie len na chodbách nášho office-u, ale aj na jednom z pódií Pohody 2018.

Viac informácii o festivale Pohoda nájdete na oficiálnej stránke alebo na facebooku. Vstupenky je možné získať cez Pohoda eshop. Stále prebieha aj a predaj spoločných kombo lístkov na Pohodu a partnerský poľský festival OFF (od 3. 8. do 5. 8. 2018 v Katoviciach). So zľavou 15% tak budete môcť vidieť a počuť okrem mien Pohody 2018 aj umelcov ako Grizzly Bear, Jon Hopkins Live, Turbonegro či John Maus. Kombo vstupenku si môžete kúpiť TU. Pohoda festival taktiež upozorňuje že je vstupenky vhodné zakúpiť len prostredníctvom oficiálnych predajcov aby sa predišlo možním komplikáciám pri vstupe.

Zdroj: Pohoda festival