Národná cena starostlivosti DOBRÉ SRDCE spozná aj tento rok hrdinov v sociálnych službách. Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb v Slovenskej republike vyhlasuje celoslovenskú anketu o najlepších pracovníkov v sociálnych službách a štartuje tak 3. ročník Národnej ceny starostlivosti DOBRÉ SRDCE. Víťazov sa dozvieme na slávnostnom galavečere 12. septembra 2022 v Starej tržnici v Bratislave, kde vystúpia Peter Nagy, Katka Knechtová či skupina HEX!

APSS SR

Zamestnávatelia, kolegovia ale aj prijímatelia sociálnych služieb, ich príbuzní a známi, ktorí poznajú skvelú opatrovateľku, sestru v sociálnych službách, sociálneho, či iného pracovníka sociálnych služieb zbystrite pozornosť. Od 1.5. 2022 ich môžete prihlásiť do Národnej ceny starostlivosti DOBRÉ SRDCE. A to cez elektronickú prihlášku na webovej stránke alebo poštou na adresu Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb v SR, Fedákova 5, 841 02 Bratislava s heslom na obálke: DOBRÉ SRDCE 2022.

„Našim zámerom je neprestať hľadať statočných hrdinov v sociálnych službách a preto robíme aj tretí ročník. Sme radi, že reakcie odbornej, ale aj laickej verejnosti na tie prvé dva boli veľmi pozitívne. Službu, ktorú pracovníci poskytujú, je v spoločnosti nenahraditeľná. Aj počas covidu sme spoľahlivo ochraňovali životy najzraniteľnejších a preto si zamestnanci v sociálnych službách zaslúžia uznanie. A forma takouto anketou sa ukázala ako veľmi účinná. O ich Dobrých srdciach, s ktorými svoju prácu vykonávajú, nemusí nikto pochybovať a preto ich budeme aj naďalej zviditeľňovať a predstavovať verejnosti,“ uviedla koordinátorka DOBRÉHO SRDCA a predsedníčka APSS v SR Anna Ghannamová.

Víťazov ankety sa dozvieme na slávnostnom galavečere 12. septembra 2022 v Starej tržnici v Bratislave, kde vystúpia Peter Nagy, Katka Knechtová a skupina HEX. Záznam z tohto večera odvysiela RTVS na dvojke v polovici októbra. Autorom ocenenia – sklenenej plastiky, ktorú získavajú víťazi kategórií je opäť študent katedry úžitkového umenia VŠVÚ Dominik Pirháč. Kreatívnu časť kampane si pod svoje krídla zobrala agentúra Imagons. Réžie dokrútok, príbehov finalistov v ich prirodzenom prostredí, sa opäť ujme Branislav Gotthardt a galavečer bude moderovať rovnako ako minulý rok Juraj Bača.

Anketa DOBRÉ SRDCE má vo svojej edícii na rok 2022 sedem kategórií. Vypadla kategória Fundraiser, príbehy týchto ľudí zaradila do sekcie odborný pracovník. Rovnako anketa vylúčila kategóriu novinár, nie preto, že si neváži ich prácu, ale primárne sa zamerala na ľudí, ktorí pracujú v sociálnych službách.


Siedmou kategóriou je DOBRÉ SRDCE za výnimočný počin pre sociálne služby – kde nominanta určuje odborná porota a ten jediný vie o svojom víťazstve v kategórii pred samotným galavečerom. Obálky ostatných šiestich kategórií s menom víťaza z troch finalistov budú zapečatené od posledného sedenia poroty v auguste 2022 až do samotného galavečera.

Generálnym partnerom Národnej ceny starostlivosti DOBRÉ SRDCE je spoločnosť HARTMANN, Hlavným partnerom spoločnosť Kimberly Clark – DEPEND, obchodný dom PRIOR Bratislava a Česká Mincovna. Okrem RTVS sú ďalšími mediálnymi partnermi TASR a vydavateľstvo MAFRA s titulmi: Zdravotnícke noviny, Hospodárske noviny, Eurotelevízia. Srdečne vás všetkých pozývame 12.9.2022 do priestorov Starej Tržnice v Bratislave ako aj na sledovanie galavečera v polovici októbra na obrazovkách RTVS. Všetky informácie nájdete na webovej stránke.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: APSS SR