RDS ART Group

Chceli by ste byť hercom a hrať vo filme? Zdokonaľte svoje herecké schopnosti a získajte cenné skúsenosti pri práci na kameru na workshope v Dome umenia v  RDS ART Group. Workshop Filmového herectva ponúka 25. až 26. mája jedinečnú možnosť pracovať s profesionálmi z filmového priemyslu a získať praktické skúsenosti v práci s kamerou, tvorbe akčných scén a sebaprezentácii.

Workshop Filmového herectva v Dome umenia povedie slovenský producent Dano Dangl. Multifunkčný  komik, scenárista a producent stojí za projektami ako Kredenc, Vo štvorici po Slovensku či Partička. Okrem toho sa venuje aj herectvu, moderovaniu či písaniu námetov a jeho hlas poznáme aj z dabingu. Spolu s Adelou Vinczeovou sú autormi originálnej šou 2 na 1.

Okrem Dana sa na workshope stretnete aj s inými zaujímavými menami spred kamery či spoza nej. Počas workshopu budete mať možnosť aktívne pracovať na konkrétnych úlohách a textoch v rôznych hereckých polohách s koučingom známeho režiséra či herca. Spolupráca s hlavným kameramanom úspešných slovenských projektov vám umožní získať dôležité znalosti a skúsenosti v oblasti filmovej techniky a práce s kamerou. Okrem toho budete mať príležitosť nahliadnuť do monitoru režiséra a získať cenné pripomienky.


„Naše aktivity nekončia len pri herectve pred kamerou. Na workshope sa dozviete tipy a triky pre úspešný casting a selftape, vrátane ateliérového fotenia. Odnesiete si nielen množstvo praktických rád a informácií, ale aj konkrétne výstupy, ktoré vám pomôžu v sebaprezentácii a pri budúcich castingoch – castingové fotografie či predstavovacie video. Ako darček tiež získate profesionálne zostrihaný showreel z najlepších výkonov zachytených počas workshopu,“ prezradil Miro Marciš z RDS Art Group.  

Pozvanie na workshop prijal aj kaskadér Miňo Hrvoľ, ktorý pracoval na rôznych slovenských aj zahraničných produkciách v Hollywoode aj Bollywoode. Spolupracoval aj so slávnym režisérom Stevenom Spielbergom. Na workshope vám priblíži tvorbu akčných scén a minimálne jednu si aj určite vyskúšate. Z našich hercov robil dabléra napríklad Alexandrovi Bártovi, Dávidovi Hartlovi, Milanovi Kňažkovi, Jurajovi Bačovi, ale aj Diane Mórovej či Emílii Vášaryovej.

„Na workshope si vyskúšate komediálny dialóg, dramatický monológ či akčnú scénu. Zúčastniť sa na ňom môžu profesionálni herci so skúsenosťami, študenti umeleckých škôl či herci, ktorí si chcú len zlepšiť prácu na kameru. Workshop je pre všetkých od 15 rokov,“ pozýva Miro Marciš.


Nenechajte si ujsť Workshop Filmového herectva v Dome umenia RDS ART Group 25. až 26. mája 2024, v sobotu v čase od 9:00-18:00 a v nedeľu od 9:00-15:00 hodiny. Prihlásiť sa môžete na muzikal@rdsartgroup.sk alebo volajte na 0904 643 046. Všetky informácie nájdete na rdsartgroup.sk.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: RDS ART Group