Keď sa spojí mladá krv s ostrieľanými hudobnými producentami, nemôže z toho vzniknúť nič iné ako prudko energická nálož kvalitnej hudby. Projekt MEOWLAU X VAL predstavuje druhý a zároveň posledný singel pred vydaním kompletného, v poradí druhého EP s názvom Daydream. Podieľali sa na ňom Subtension a Jureš Líška z Fallgrappu.

DRUM’N’BASS&POP projekt MEOWLAU X VAL vydáva chytľavý singel s názvom Snow. Viacerí ho už možno poznajú z koncertov, no jeho štúdiová podoba sa sfinalizovala až v roku 2023. Za autentickým pure DNB soundom stojí Mário Dočekal a.k.a Subtension a spevy sprocesoval ostrieľaný a dievčatami obľubovaný Juraj Jureš Líška z Fallgrappu. Snow pojednáva o téme náročného vzťahu, či už medzi partnermi, rodinou alebo priateľmi. Hoci má singel naliehavú a intenzívnu atmosféru, stále je veľmi spevavý a tanečný. Veď posúďte sami.

Projekt slovenských umelkýň Meowlau/Laury Jaškovej (hudobná produkcia, basgitara, gitara) a Val/Valentiny Vlkovej (spev, text) sa pripravuje na novú koncertnú sezónu a taktiež aktívne pracuje na novom EP s názvom Daydream. MEOWLAU X VAL sa začiatkom tohto roka zúčastnili najväčšieho európskeho showcase festivalu – Eurosonic Festival, v Holandskom Groningene. Okrem sledovania inšpiratívnych panelov s usporiadateľmi najväčších európskych festivalov mali aj možnosť predviesť svoje hudobné vystúpenie na paralelnom klubovom Penguin Showcase festivale, ktorý sa koná v Groningene v rovnakom čase. Za všetko vďačia festivalu Pohoda, ktorý je im veľkou oporou.


Sme veľmi vďačné, že sme mali možnosť vystupovať počas najväčšieho showcase v Európe. Bol to aj prvý koncert, ktorý sme hrali mimo Slovenska a Česka, a o to viac sme si to užili.“ opísala Val. “Proste, pozreli sme si program na ten deň a zistili sme, že jednu z prednášok bude mať Dua Lipa. Tak sme tam pre istotu čakali dve hodiny pred začiatkom.“ dodala Laura.

Projekt MEOWLAU X VAL sa obzvlášť teší na tohtoročné vystúpenie na festivale Pohoda, na ktorom predvedú špeciálnu “custom“ show. Radi by tak Pohode vyjadrili obrovskú vďaku za podporu a dôveru, ktorú do nich vkladajú. Máte sa na čo tešiť. Poznáte projekt a radi by ste ho podporili? Stále tak môžete spraviť v diváckom hlasovaní Radio Head Awards v kategórii Objav roka.

Projekt MEOWLAU X VAL sa teší na rok 2023. Ich koncertnú činnosť, ako aj všetky novinky, môžete sledovať na Instagramovom profile.

Zdroj: Tím MEOWLAU X VAL