V roku 2019 vydala kapela Nocadeň siedmy štúdiový album Auróra. O rok neskôr zaň získala ocenenie českej hudobnej akadémie Anděl v kategórii Slovenský album. Začiatkom decembra obdržali bratia Kopinovci za jeho predaj Zlatú platňu.  V týchto dňoch vychádza tento úspešný album na vôbec prvej LP platni v diskografii košickej formácie.

Na vinyle fanúšikovia nájdu všetkých deväť piesní vrátanie hitov Svitanie, Architekti šťastia, Auróra či ostatný singel Labyrint. Obal obsahuje fotografie, ktorých autorom je Ján Varchola, texty všetkých piesní a krátky sprievodný text hudobného experta Juraja Čurného. „Prelom tisícročí do môjho profesného i osobného života priniesol aj Nocadeň – kapela, ktorú sme u môjho vtedajšieho zamestnávateľa (BMG) pomáhali objaviť aj uviesť ju na slovenskú hudobnú scénu. S odstupom rokov pociťujem normálne chlapsko ješitné zadosťučinenie, že to bola dobrá investícia. Hudobná a aj ľudská. Zmapovaná je pre budúcnosť predovšetkým tými albumami, ktoré kapela nahrala a dokázala na nich zadefinovať svoju jasnú a ľahko rozpoznateľnú tvár, prostredníctvom všetkých zložiek – hudby, textov, aranžmánov, zvuku a v neposlednom rade aj osobitej vizuálnej stránky svojich klipov a obalov,“   uvádza Juraj Čurný.

S myšlienkou vydať album Auróra na vinyle sa Rasťo Kopina pohrával už krátko po jeho vydaní.  Spolu s bratom Róbertom sa rozhodli ju ponúknuť  svojim priaznivcom v limitovanej edícii. „Kúzlu vinylov som prepadol ešte v detstve. Môj prvý kontakt s hudbou bol v podstate cez LP platne. Postupne by sme radi vydali aj ďalšie naše albumy v tomto formáte,“ objasňuje spevák Rasťo Kopina.

„Auróra je z môjho pohľadu skvelým dôkazom, že dobrá kapela vie nahrať skvelé kompaktné dielo a takmer stvorené pre tento formát hudobného nosiča aj (takmer) 20 rokov po tom debutovom,“ dodáva Čurný.


Tracklist LP Auróra:

  1. Tváre
  2. Auróra
  3. Svitanie
  4. DNA
  5. Žiletky
  6. Domino
  7. Znamenia
  8. Architekti šťastia
  9. Labyrint

Viac informácií o Nocadeň nájdete na webovej stránke a facebooku.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music