Nové EP TRANSMISSION od speváčky Kristiny Tran je na svete! Svoj nový projekt oslávila interpretka aj špeciálnym nosičom jej hudby a to v podobe špeciálnej kartičky, ktorá obsahuje unikátny kód na stiahnutie celého EP, ktorý tak bude dostupný na všetkých digitáloch alebo PC aj off-line.

TRANSMISSION

„Je to prenos mojich pocitov a myšlienok, ktoré sa majú dostať ku vám prostredníctvom piesni a tiež je to slovná hračka a vyjadruje, že som na svojej misii“, ozrejmuje názov speváčka.

Už na prvé počutie si môžeme všimnúť, že pesničky sú dynamickejšie, ako sme u Kristiny boli zvyknutí a nie sú štylizované do jedného žánru. „Celé EP je vlastne súhrn žánrov, ktoré sa mi páčia a ovplyvňovali ma počas celého života. Preto tam nájdete napríklad aj pesničku v štýle 80s, ktoré mi pripomína moje rokenrolové detstvo“. Druhá štúdiová nahrávka obsahuje 7 piesni, ktoré hudobne podporil skvelý producent, songwriter a klavirista Matej „LilMax“ Mikloš. O finálny zvuk sa postaral Miroslav Chyška (člen kapely J.A.R.) a okrem samotnej speváčky nájdete na EP aj dva mužské hlasy Tomyho Kottyho a Dana Kapitána. Ako ochutnávku k celému EP natočila speváčka zaujímavý snippet, v ktorom sú live klavírne verzie jednotlivých piesni a tiež ukážky pesničiek, tak ako budete počuť na samotnom EP.


Online sú tiež dva videoklipy k letnému singlu ‚Čo to dá‚ a najnovší ‚Karmageddon‚, v ktorom speváčka svojim textom aj videom upozorňuje na dopady klimatickej krízy. „Nie je mi ľahostajné, ako bude naša Zem vyzerať o pár rokov, a preto som tiež využila svoj hlas a prostredníctvom pesničky prispela ku zmene. Aj keď je mi po posledných udalostiach trocha smutno, že u nás sa bojuje za klímu, no nie každý vidí tento problém ako signifikantý, a verím, že síce teraz petícia a kampaň ľudí z  #klimatapodporuje“ neprešiel, budeme bojovať i naďalej za našu zem“, uzatvára Kristina Tran.

Vizuály pri všetkých troch videách vložila do rúk šikovnej Enejdiej a v blízkej dobe sa môžeme tešiť na ďalšie videoklipy a dokonca speváčka prezradila na sociálnych sieťach, že už začala prípravy na ďalšom projekte.

TRACKLIST:
1. Intro – Čaša
2. TKKT – ft. Tomy Kotty
3. Karmageddon
4. Celé skvelé – ft. Dano Kapitán
5. Čo to dá
6. Bluezka
7. Finálovka

Viac sa o Kristíne Tran dozviete na jej webovej stránke, facebooku alebo instagrame. Kristínu Tran môžete v aktuálnom období podporiť napríklad kúpou jej merchandise TU. Aby sme boli fér, tento link je PROVÍZNI a pokiaľ cez neho nakúpite, podporíte nie len speváčku ale drobnou čiastkou aj náš portál za čo Vám už teraz ďakujeme.

Zdroj: Jana Trellová, Ruka Hore