Senická kapela Tusté Baletky vydáva po siedmich rokoch existencie svoj prvý oficiálny album. Poslucháčov tak pozývajú na 12-chodové menu do novootvoreného Café Hipsteryon.

Tusté Baletky sú vlajková loď slovenského hudobného obžerstva. Po dvoch nosičoch vo štvorici vydávajú svoj prvý album v 6-člennej zostave Profesor Peters (bicie), Sergio Bajez (basa), Branislav Inžinier (gitara, spev), Jeronimó Corrida (trúbka, spev), Mauro Santos (saxofón, spev) a Ivan Kostra (rap). Tucet skladieb nového albumu Café Hipsteryon ochutnávačov vezme na naozajstný koncert a rozpovie im nezvyčajné životné príbehy pretkané hlboko vtipnými textami a živým nástrojovým besnením.

Materiál na album Café Hipsteryon vznikal priebežne od roku 2016. Kapela za ten čas zverejnila 3 videoklipy k skladbám Jeleň, Svadba a Mesto snú. Vydanie albumu sprevádza séria video-teaserov z dielne Maria Franka


Nahrávanie sa uskutočnilo v štúdiu Jimmy Records, mix a master skladieb zabezpečil Marek Sasko z SMT studio. Cover albumu vytvoril Igor Kollárovics, autor projektu Forgot How To, vo vnútri nosiča sa však ukrýva aj prekvapenie od pani Anny z Obrázky FB.Anna. Teraz je konečne tracklist kompletný a pripravený na ochutnávku pre neúprosných slovenských poslucháčov.

Celý album je dostupný na platformách Spotify, Bandcamp alebo Youtube. Naozajstné CD, ktoré si väčšina ľudí nemá na čom prehrať, je možné objednať.

Zdroj: Miroslav Bachura, Tusté Baletky