Kapely vznikajú a kapely zanikajú. Vo výnimočných prípadoch svoju činnosť obnovujú. Keď sa to ale stane, býva to veľmi zaujímavé. Inak tomu nebolo ani v prípade oravských SARCAS. Túto kapelu založil Michal Plichta a Juraj Kuteš. Keďže sa ale Juraj odsťahoval do USA, kapela zanikla. Našťastie pre fanúšikov domácej scény, dnes už ale ani 7000km vzdušnou čiarou nie je prekážkou.

Juraj, Michal a jeho brat Jaro vzkriesili Sarcas v roku 2019 vydaním debutového albumu Cesspool Of Humanity, ktorý je sviežou kombináciou death a thrash metalu s prepracovanými gitarovými sólami a chytľavými melodickými pasážami. Navyše sa kapela nebojí žánrovo experimentovať a v ich tvorbe sa dajú nájsť vybočenia do popu a rapu. A v tomto štýle to kapela potiahla aj v posledných dvoch rokoch, kedy vydala tri nové single.

Man In Black, Porridge Seppuku a Aftershocks Of Hopium predpovedali príchod druhej dlhohrajúcej dosky Rise Of The Snowflakes. Tá príde na pomyselné pulty elektronických platforiem už 20. mája a ponúkne jedenásť nových skladieb. Predpredaj je spustený od 7. mája a každý kto si album zakúpi počas neho dostane ako pozornosť od kapely v predstihu pieseň Gangsta Paradise. Kapela o tejto skladbe hovorí: „Pieseň textovo preniká do tmavších tém podsvetia spoločnosti, skúmajúc kontrast medzi realitou a pózami, ktoré ľudia udržiavajú. Hudobne je to zmes zákvasu s tequilou decentne rozmiešané vŕtačkou. Nás ten album nesmierne baví a táto pieseň to ukazuje v plnej kráse.“


A to stále nie je všetko. Vydanie druhého štúdiového albumu bude sprevádzať aj nový klip ku skladbe  Roses Fire Red. Jeho premiéra je nastavená na 22. mája 2024.

Zdroj: TS, Michal Šnapko