Úžasná atmosféra, množstvo hercov a spevákov, humor a fantastický koncert! Na Mikuláša sa asi najviac osobností spoločenského a kultúrneho života na meter štvorcový stretlo v Hoteli Bratislava. Skupina Peter Bič Project v novom zložení tam totiž krstila svoj album „Dream“, ktorého krstným otcom sa stal herec Vladimír Kobielsky. Do života ho uviedol veľmi netradične – perím a zaželal mu, aby sa niesol svetom ako pierko Forresta Gumpa. Album je iný ako doterajšia tvorba kapely, je intímnejší a vyzretý. Neopakovateľný šmrnc piesňam dodáva aj nová mladučká speváčka skupiny Victoria, ktorá doslova žije svoj „dream“. Vypočujte si album, z ktorého dva single sa takmer ihneď po uvedení stali obrovskými hitmi!

Kapela Peter Bič Project si prežila turbulentné obdobie, no vyšla z neho ešte kvalitnejšia ako pred tým! Zhodli sa na tom osobnosti, ktoré sa zišli na krste jej albumu „Dream“. Skupina v novom zložení, ktorá vymenila klávesáka a speváčku, na pódiu Hotela Bratislava predviedla, že jej to hrá naozaj skvelo.

„Meniť zloženie kapely, na ktorú si už ľudia zvykli, je naozaj náročné. Podarilo sa to len pár skupinám, ustáli to napríklad Genesis, či ACDC. Ale musím povedať, že sa nám to oplatilo a vznikol album, ktorého nahrávanie sme si dokonale užívali,“ povedal s humorom Peter Bič.

Novým albumom kapela potešila fanúšikov po dvoch rokoch. Pokrstil ho herec Vladimír Kobielsky, ktorý je bývalým spolužiakom Petra Biča.

„Peter za mnou prišiel s tým, že – ako on hovorí – „zrobíme to tak, že keď vyhráš Let´s Dance, budeš krstný otec“. Skončil som síce s únavovou zlomeninou, ale dnes večer som tu. A keď som zistil že album sa volá „Dream“, povedal som si – kde sa dejú všetky sny? Predsa v perinách! Rozhodol som sa preto pokrstiť toto CD-čko perím. Želám mu, aby sa nieslo svetom ako pierko Forresta Gumpa a nech sa mu darí, tak, priatelia, ako sa vám o tom ani nesnívalo,“ zaprial Vladimír Kobielsky.

Na krste sa zúčastnilo množstvo osobností nášho spoločenského a kultúrneho života. Medzi hosťami nechýbal Adam Ďurica, Lukáš Adamec, Alexander Bárta, Peter Cmorík, Juraj Miškov, Ivan Tásler a mnohí ďalší.

„Teším sa, že Peter má stále nové nápady a energiu na to, aby robil takúto muziku. Je to skvelý gitarista, fantastický muzikant a môj kamarát, ktorého poznám už strašne dlho. Kedysi sme spolu hrali v IMT Smile a aj keď sa naše hudobné cesty rozišli, zostali sme v kontakte, je preto úplne prirodzené, že som tu. Piesne z albumu, ktoré poznám, sa mi páčia. Najmä singel „Skúšame sa nájsť“ je naozaj krásny,“ pochválil kolegov Ivan Tásler.

Nová speváčka kapely Peter Bič Project, Victoria, dodáva svojim zaujímavo sfarbeným hlasom piesňam neopakovateľný sound. Toto mladučké dievča dosiaľ nespievalo na pódiách a jej príbeh výborne korešponduje s názvom nového albumu „Dream“.

„Ja som nikdy nemala kapelu, spievala som si  len doma. Chalani mi dali šancu a ja ani neviem opísať slovami, čo to pre mňa znamená. Je to naozaj splnený sen. Zrazu stojím na pódiách, spievam ľuďom a im sa to páči,“ vyznala sa Victoria  Vargová.

Na albume „Dream“ je 10 piesní, dva single z neho sa už hrajú v rádiách a takmer okamžite sa z nich stali hity.

„Tento album je iný ako čokoľvek, čo sme doteraz urobili. Je intímnejší, ide z nášho vnútra, je o tom čo sa deje v našich životoch,“ uzavrel Peter Bič.

Kapela Peter Bič Project je na scéne 7 rokov. Založil ju jej líder Peter Bič po tom, ako odišiel zo skupiny IMT Smile. V súčasnosti skupina hrá v novej zostave: producent a gitarista Peter Bič, hlavná speváčka Victoria, spevák Ivan Bič, bubeník Jozef Zima, klávesák Zoli Tóth a basgitarista Vlado Čekan. Novinky o kapele nájdete tu: www.peterbicproject.sk

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House
Foto: Milan Krupčík