Voľné pokračovanie úspešného seriálového hitu RTVS Hniezdo, ktoré nesie názov Priznanie, má za sebou posledný deň nakrúcania. Premiéra nového pôvodného seriálu RTVS je plánovaná na začiatok roku 2022.

Seriál Priznanie, ktorý vzniká pod režisérskou taktovkou Braňa Mišíka, sa nakrúcal 57 dní. Prvá klapka novinky RTVS padla 18. júla. Na nakrúcaní sa podieľal 40-členný štáb a väčšina scén sa odohrávala v okolí Bratislavy a Trenčína. „Napriek dlhému obdobiu nakrúcania sme nemuseli ani raz prerušiť výrobu kvôli ľudskému faktoru. Režisér mal jasnú predstavu o realizácii a na výrobe pracovali špičkoví profesionáli vo svojom odbore,“ prezradila producentka RTVS Zuzana Balkóová.

Spokojnosť s nakrúcaním neskrýva ani samotný režisér, pre ktorého nakrútením jednotlivých scén práca na seriáli vonkoncom nekončí. „Nakrúcanie bolo dosť náročné, ale musím pochváliť celý tím a hercov, že sme to nakoniec stihli všetko nakrútiť.  Momentálne začíname fázu postprodukcie, takže verím, že v januári bude seriál pripravený pre divákov,“ povedal Braňo Mišík.

Nakrúcanie i atmosféru pri výrobe si pochvaľujú aj samotní herci. „Na nakrúcaní panovala vynikajúca atmosféra. Braňo sa obklopil ľuďmi a štábom, ktorú tú vynikajúcu atmosféru vedia vytvoriť, takže to bola veľmi príjemná práca,“ povedal herec Alexander Bárta. „Na nakrúcanie som sa tešila práve preto, že sme sa opäť stretli s hereckými kolegami a štábom Hniezda, na čele s režisérom Braňom Mišíkom. Pre mňa to bolo veľmi poctivé nakrúcanie, nerobili sa žiadne kompromisy, za čo som veľmi vďačná. Pekne sme sa, v dobrom slova zmysle, vytrápili,“ prezradila herečka Soňa Norisová.


Nový seriál RTVS Priznanie vzniká z idey dramaturgičky  Dany Gargulákovej a jeho námet i storyline spracovali Zuzana Líšková, Naďa Jurkemik  a Braňo Mišík. Šéfdramaturgičkou projektu je Jana Kákošová a producentkou Zuzana Balkóová. Celý seriál je pôvodný a od námetu až po vysielaciu kópiu vzniká pod strechou RTVS.

Zdroj: Stanislav Čačko, RTVS