Ovarius vydala nový singel na leto. Volá sa Snow. Nemá však nič spoločného s počasím, a predstavuje miernu odbočku od energických 80. rokov k rozčúlenej alternatíve 90-tiek. Inak všetko v tomto projekte je po starom…

Ovarius (Anna Óváry) vydala 14. júna svoj tretí singel s názvom Snow. Mohlo by sa zdať, že rozpor medzi názvom a momentálnym ročným obdobím je akousi provokáciou alebo pútaním pozornosti. Pravda je však taká, že táto pesnička nemá nič spoločné s počasím. Akurát asociácie nepríjemných pocitov pre tých, ktorí preferujú leto (a táto hypotéza je, samozrejme, mierne pritiahnutá za vlasy). Prvotnou inšpiráciou autorky bolo niečo iné. „Uvedomiť si vlastnú nekompatibilitu s bezstarostným a kedysi z diaľky obdivovaným hedonizmom nie je úplne jednoduché po tom, čo som sa dobrovoľne rozhodla nemať bežný, konvenčný životný štýl. Nie je ľahké v určitých bublinách povedať nahlas to, že nekonečná sloboda sa u mňa nespája len s eufóriou, ale aj úzkosťou. Ale hlavne, nie je jednoduché priznať si, že „rockstar“ život nedáva ani moje telo, ani moja duša. Dá sa teda povedať, že Ovarius pokračuje v otváraní nekomfortných tém, ktoré sa v hudbe neobjavujú tak frekventovane.


Debutová pieseň Ovarius s názvom Theory and Routine potvrdila, že Anna Óváry najautentickejšie určite neznie v súčasnej hudbe. Od mnohých si vyslúžila prirovnanie k Madonne z obdobia „Like a Virgin“, singlom Snow sa však posmelila k odbočke smerom k „Bedtime Stories“ alebo „Ray of Light“. Na prvé počutie nie je tak chytľavý ako boli Theory and Routine alebo Fatherless Girls Having Fun. Paradoxne však podľa mnohých ide o zatiaľ najlepší produkčný počin autorky. Na (post)produkčnú spoluprácu si opäť privolala producenta Blame Your Genes, a master malo aj tentokrát na starosti štúdio gargle and expel.

Singel je dostupný na všetkých streamovacích platformách.

Zdroj: Anna Óváry