Recall je hudobný videoklip z dielne slovenskej dvojice DENNYIAH v hlavnej úlohe s herečkou Táňou Pauhofovou a Marekom Geišbergom. Natáčal sa pod režisérskou taktovkou Erika Jasaňa z dog 95 film factory.

Je to veľmi intímna skladba, preto aj jej nahrávanie bolo pomerne komorné…Text aj hudbu som zložila už pred pár rokmi a vedela som, že táto vec by mala byt produkčne minimalistická. Naťahali sme káble na pôjd v dome a vytvorili sme až jemne klaustrofóbickú atmosféru, bola som prikrytá dekou a v ruke mala elektrickú gitaru so zvukom ala Nirvana.” otvorila dvere do zákulisia nahrávania speváčka Deny.

Producent, gitarista a zároveň druhá polovica kapely, Ľuboš Šoltés dodáva. „Neskôr som dohral akustické gitary, Vlado Micenko nádhernú basu a bicie ako na celom albume Keith Carlock…z nahrávania nikdy nezabudnem na Keithovu vetu “click are lame anyway” reagoval tak na skutočne uvoľnenú verziu, ktorú Deny nahrala.“Na videoklipe pracovali slovenskí i zahraniční filmoví profesionáli, španielska editorka Ona Bartoli či poľský zvukový dizajnér Antek Rutzcynski. Citlivú tému zachytil kamerou Matej Jánošík a farebné korekcie doladil Matúš Havelka, ktorý robil farby aj oceňovanému filmu Čiara.

Hudobný videoklip RECALL bude mať svoju americkú premiéru na 45.ročníku filmového festivalu v Denveri v novembri 2022. Projekt získal už viacero ocenení na festivaloch v New Yorku, Florencií, Paríži, Ríme, Tokyu či Los Angeles. Bol taktiež vybraný do finále 52.ročníka USA Film Festival, ktorý je kvalifikačným festivalom na Kanadské národné filmové ceny a bol taktiež vybraný ako Semifinalista 26.ročníka Rhode Island International Film Festival (Academy Award Qualifying Oscar). Pred niekoľkými týždňami mal aj svoju európsku premiéru na festivale vo Verone.


“Tešíme sa, že sme takýto projekt s vážnejšou témou dali dokopy po hudobnej i vizuálnej stránke. Myslím, že je potrebné komunikovať i tieto myšlienky. Erik Jasaň spolu s tímom odviedli výbornú prácu na naozaj vysokej úrovni. Je to posledný klip z albumu Human Aspect skupiny DENNYIAH. V blízkej dobe sa môžu fanúšikovia tešiť na pripravovaný nový album. “Sledujte nás a dozviete sa viac o všetkých novinkách, ktoré nás na jeseň čakajú. Užívajte si umenie a hudbu čo najviac žite v prítomnosti.” dodáva dvojica DENNYIAH.

Zdroj: Kristína Polerecká, manažér