Netradičné obývacie steny na mieru a TV zostavy, či už luxusné, dizajnové alebo moderné, vyžadujú originálny nápad, detailný návrh a bezchybnú realizáciu. Nebojte sa komplexných realizácii a vlastných nápadov.

Prečo obývacie steny a TV zostavy na mieru

Váš obývací priestor môže byť ešte viac výrazný a prispôsobený vašim potrebám a preferenciám, ak sa rozhodnete pre dokonalú obývaciu stenu so zostavou na mieru. Mnohokrát sa stane, že aj keď máte v obývačke niekoľko kusov nábytku, nie sú dostatočne výrazné a nevyhovujú vám tak, ako by ste si predstavovali. TV zostavy na mieru u vynikajúcou voľbou, pretože vám umožňuju prispôsobiť vaše riešenie presne podľa vašich predstáv. 

Na čo by ste nemali zabudnúť

Súhlasím s tým, že estetika je dôležitá, keď ide o výber moderného nábytku do obývačky. Avšak, ako ste správne zdôraznili, je dôležité nezabúdať ani na technické aspekty, ako napríklad veľkosť uhlopriečky TV.

Ked riešite obývacie steny na mieru je dobré premyslieť, akú veľkú televíznu obrazovku plánujete používať a nájsť k tomu vhodný stojan alebo stenu. Dôležité je tiež premyslieť, kde sa budú umiestňovať ďalšie zariadenia ako napríklad reproduktory, herné konzoly a Blu-ray prehrávače a zabezpečiť, aby boli všetky káble a drôty poriadne skryté.

Okrem veľkosti TV je tiež dôležité zvážiť, akú výšku má mať stojan alebo stena pre televízor. Pri správnej výške bude sledovanie televízie pohodlné a neublíži to vašim očiam ani chrbtu.

Výber moderného nábytku do obývačky by preto mal byť dobre premyslený z hľadiska estetiky aj funkčnosti.

4 dobré rady pri návrhu

Na toto myslite pri návrhu

Či už zvažujete luxusné, dizajnové alebo moderné štýly, vlastnú TV zostavu a obývaciu stenu na mieru je možné postaviť tak, aby sa dokonale prispôsobila každému kusu elektronického zariadenia a všetkému, čo je uložené. Nebude sa plytvať priestorom napríklad tým, že váš televízor bude umiestnený príliš hlbokom kryte a v nesprávnej výške s gaučom. Pri návrhu obývacej steny treba vždy zvážiť:

  • počet a veľkosť audio/video komponentov, ktoré sa doň musia zmestiť
  • veľkosť vášho televízora
  • koľko miesta chcete na ukladanie médií (napríklad Blu-ray) a osobných predmetov, ako sú obrázky či a obľúbené suveníry.