PACI PAC

Detské duo PACI PAC pripravilo pre deti a fanúšikov mikulášske prekvapenie! Vianočný klip Stromček jagavý, ktorý je po prvýkrát v histórii skupiny animovaný. Postavičky PACI PAC nakreslila Zuzana Neumannová a rozpohybovali ich Barbora a Peter Budinský zo štúdia Plutoon. PACI a PAC čiže Mário Praženec a Nikoleta Kupčíková majú pre deti aj ďalší darček v podobe novoročného turné. Vo februári 2023 zahrajú vo všetkých kinosálach Cinemax po celom Slovensku.

Obľúbená skupina PACI PAC nedávno vydala nový album plný najobľúbenejších pesničiek od začiatkov kapely až po súčasnosť. Výberovka To najlepšie deťom vyšla spolu s DVD, na ktorom nájdu fanúšikovia videoklipy na všetky skladby. Teraz Mário Praženec a Nikoleta Kupčíková predstavujú ďalšiu novinku – vianočný klip Stromček jagavý.

„Chceli sme potešiť fanúšikov niečím vianočným a dať darček deťom na Mikuláša. Pesnička Stromček jagavý sa nám veľmi páčila, tak sme ju prespievali a dali jej nový zvuk a aranžmán. Táto pieseň nie je na našom výberovom albume, vychádza ako špeciálny vianočný singel. Tak ako minulý rok Tichá noc, tak tento rok máme Stromček jagavý. Samozrejme skladba sa neskôr objaví aj na albume, uvažujeme dokonca o špeciálnom vianočnom,“ konštatuje Mário Praženec alias PAC.

Ilustrácie k videoklipu Stromček jagavý pripravila talentovaná Zuzana Neumannová, ktorá ilustrovala aj obal k CD a DVD To najlepšie deťom.

„Mário už dlhší čas pracuje na filme a pohrával sa aj s myšlienkou, že by urobil animovaný film. A toto je vlastne taký test, ako na animovaných PACI PAC zareagujú naši fanúšikovia. Sme veľmi zvedaví, ako sa bude deťom naša animovaná podoba páčiť a aké ohlasy bude mať videoklip na našom youtube. Zatiaľ sú pozitívne, veľmi sa z toho tešíme,“ prezradilaNikoleta Kupčíková alias PACI.

Animovaným PACI PAC vdýchli život Barbora a Peter Budinský zo štúdia Plutoon. Obaja stoja aj za prvým slovenským animovaným filmom Tvoja Zem, ktorý v tomto roku premiérovali v kinách a aktuálne vyhráva ocenenia na animovaných festivaloch v zahraničí.


„Celý proces výroby klipu trval vyše tri mesiace. Je to oveľa náročnejšie ako nakrúcať štandardný klip so živými postavami. Ale na druhej strane ilustrácie ponúkajú nové možnosti a nekladú obmedzenia našej fantázii. Toto je v podstate prvá animovaná lastovička a pribudnú ďalšie. Tak ako sme zvykli používať animácie pri pesničke Slon alebo Krtko, tak v nich budeme pokračovať. A určite to nie je posledný videoklip, ktorý sme pripravili spoločne so štúdiom Plutoon,“ teší saMário Praženec.

PACI PAC plánujú v novom roku špeciálne turné po celom po Slovensku. Spolu odohrajú koncerty v 14-tich kinosálach Cinemax, v Prešove a v Trnave dokonca dvakrát.

Báli sme sa, že energetická kríza ovplyvní kultúrne domy, že ich budú priebežne zatvárať ako počas pandémie, tak sme sa rozhodli odohrať koncerty v kinosálach Cinemax. A o to lepšie, pretože pripravujeme aj špeciálny vizuál k našim koncertom. Počas nášho vystúpenia budeme na plátne premietať loop, ktorý pripravuje štúdio Plutoon,“ neskrýva radosť Nikoleta.

„Vo februári navštívime všetky kinosály Cinemax. Fanúšikovia sa môžu tešiť na úplne nový premiérový program s našimi obľúbenými pesničkami. Dokonca si zahráme aj pesničku Dedoles, na ktorú si spoločne zaskáčeme. Chystáme aj veľa prekvapení, nenechajte si ich ujsť,“ pozýva Mário Praženec.

Duo PACI PAC je na scéne od roku 2015 a na konte majú päť CD a päť DVD. Milujú ich deti nielen na Slovensku, ale aj v Česku. Nenechajte si ujsť ich februárové turné, vstupenky si môžete kúpiť na webe. Nové CD a DVD To najlepšie deťom si môžete kúpiť na spinaker.sk

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: PACI PAC