Patrik Drotár

Slovenský producent tanečnej hudby Philipee vydáva ďalšiu skladbu z debutového albumu Dreamer. Tentoraz ide o prerábku svojej vlastnej skladby z roku 2020, ktorú upravil do iného žánru a podarilo sa mu ju vydať v známom španielskom vydavateľstve Tropical House Records, na ktorého kanáloch a playlistoch sa objavujú umelci ako Kygo, Alan Walker, Sigala a ďalší.

Melodickú tanečnú pieseň s pôvodným názvom Starchaser vydal bratislavský producent ešte v roku 2020, kedy nadviazal spoluprácu s producentom a vokalistom Martinom „Maxom“ Šrámekom, ktorý je svojím výrazným hlasom a kvalitnou produkciou známy zo skladieb s Majkom Spiritom či Celeste Buckingham. Práve Celeste napísala k tejto skladbe kvalitný text o poetickom putovaní hviezdami hľadajúc lásku. Skladba pôvodne vyprodukovaná do žánru future house bola spočiatku veľkými vydavateľstvami odmietnutá. „Nechal som sa príliš uniesť vtedajších obľúbeným žánrom a príliš som zvukovo kopíroval, čo sa mi pravdepodobne stalo osudným… Vedel som však, že takáto spolupráca so slovenskou špičkou už nemusí prísť a uvedomoval som si kvalitu Maxovho hlasu a kvalitného songwritingu Celeste, preto ma o 2 roky neskôr napadlo skladbu prerobiť do žánru, ktorý je môjmu hudobnému srdcu najbližší a to melodický piano house s prvkami slap housu“, vraví producent.

O pár mesiacov od poslania dema sa skladba s novým názvom Heartbreaker so slovenskými autormi ocitá v španielskom vydavateľstve Tropical House Records, ktoré má na Youtube viac ako 700-tisíc odberateľov a najúspešnejšie skladby jeho umelcov majú desiatky miliónov prehratí. Skladba sa už stihla za pár dní dostať do vyše 40 Spotify playlistov, z ktorého najväčší má 115 tisíc poslucháčov. Po singli Run from Truth ide o Philipee-ho už 2. vydanie v tomto veľkom chill house vydavateľstve a zároveň 2.veľký medzinárodný úspech.


Debutový album Philipee – Dreamer so 16 skladbami nájdete na všetkých streamovacích platformách a zakúpiť si ho môžete aj ako CD s bonusovými skladbami vrátane skladby Heartbreaker.

Zdroj: TS, Philipee
Foto: Patrik Drotár